YOGANIN YEME BOZUKLUĞU ÜZERİNDEKİ ETKİSİ


Yeme bozukluğu, aşırı yemek yeme ya da yetersiz beslenme eğilimlerine denilmektedir. Bedensel, sosyal, biyolojik, çevresel nedenlerle ortaya çıkabilir ve ölümcüldür.

Yoga derin konsantrasyon içermesi nedeniyle kişinin zihnini kullanmasını sağlar ve kişide beslenme konusunda farkındalık yaşanabilir. Yoga uygulaması sindirimi güçlendirebilir, kabızlığı giderebilir ve ağrılı yeniden beslenme süreci etrafındaki reaktiviteyi azaltabilir. Düzensiz yeme genellikle acı verici duyguları hissetmekten kaçınma girişimlerinden kaynaklanır. Bir yoga pratiği nefes egzersizleri, kendini kabul etme, rahatlama ve seyrederek ve duygularınızın sizden akmasına izin vererek deneyiminizin dalgalarını sürdürmek için güvenli bir yer olabilir.

Yoga pozları konusunda dikkatli olanız gerekmektedir. Hangi pozların amacınıza uygun olduğundan emin olmanız beklenilen etkinin hızlanmasında yardımcı olacaktır.

Saklıgöl Marmaris Yoga Kampı'nda yogaya dair tüm detayları öğrenebilir, konaklama, restoran, kamp alanı ve plaj hizmetlerinden doyasıya faydalanabilirsiniz.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

5 PRANA