YOGADA HAVA ELEMENTİ KULLANIMI


Nefes bedenimiz için temizleyici, güçlü, destekleyici ve iyileştiricidir. Temel olarak kişinin merkezine dönmesi, iç huzuru hissetmesi ve bu konuda kalbinin söz sahibi olduğunu unutmaması için gereken tüm malzeme nefestir.

Hava elementi ile çalışırken, ona bizi anahata'ya veya kalp çakrasına getiren çakra sisteminin merceğinden yaklaşmayı seçiyoruz çünkü buradaki element havadır. Kalp çakrasının amacı sevgi ve sağlıklı ilişkiler geliştirmektir; bu ilişkiler kendinizi, yakın çevrenizi, topluluğu ve genel olarak insanlığı içerir.

Yoga çerçevesine baktığımızda, nefes (veya hava elementi), canlılık veya yaşam gücü enerjinizin genişlemesi ve genişlemesi anlamına gelen pranayama adı verilen sistemdeki dördüncü uzuv ile bağlantı kurar. Bu genişlemeyi ve genişlemeyi yaratmak için nefesin gücünden yararlanır ve onu pozitif, dengeleyici bir etki yaratmak için manipüle ederiz.

Her nefes alma ve nefes verme, her şeyde mevcut olan bir karşılıklılık ilişkisi, verme ve alma, yin ve yang enerjilerini temsil eder.

Saklıgöl Marmaris Yoga Kampı'nda yogada hava elementi kullanımı hakkında bir çok detayı öğrenebilir, konaklama, restoran, plaj ve kamp alanıyla keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

5 PRANA