YOGA ve MÜZİK


Yoga ve meditasyon egzersizlerinizi müzikle nasıl geliştirebilirsiniz?

Müzik biz insanlar için her zaman çok önemli olmuştur. Bizi ağlatır, heyecanlandırır veya kızdırır. Ancak müzik aynı zamanda bizi sakinleştirebilir veya zihnimizi rahatlatabilir. Kısacası duygularımız müziğe, seslere ve seslere çok güçlü tepki verir. Bilim uzun zamandır müzik ve insan duyguları arasındaki bağlantıyla ilgileniyor. Çeşitli araştırmalar, insanların müzik tüketirken temel motivasyonlarından birinin ruh hali düzenlemesi olduğunu çok açık bir şekilde göstermektedir.

Yoga müziği ve meditasyon müziği neden bu kadar önemli?

Bu nedenle, meditasyon veya yoga seanslarınız için müziği bir ruh hali düzenleyicisi olarak kullanmak çok açık . İyi müzik, yoga veya arabuluculuktaki performansı önemli ölçüde artırabilir. Egzersizler sırasında kişisel refahı önemli ölçüde artırın.

Benim için müzik, yoga ve meditasyonun vazgeçilmez bir parçası değil. Yoga veya meditasyonlar elbette dağınık gürültünün yanında ve aydınlık, dağınık odalarda veya sadece sessizlikte de uygulanabilir. Bununla birlikte, büyük bir zorluk, meditasyon veya asanalar sırasında kendinizi günün telaşlı ve stresli düşüncelerinden uzaklaştırmak olduğundan, çeşitli yardımlar, akışı bırakmak ve daha hızlı bir "akış" durumuna girmek için çok yararlı olabilir.

Benim için bu tür yardımcılar, loş veya mum ışığının yanı sıra düzenli bir ortamı içerir. Bu sadece meditasyon veya yoga egzersizlerine odaklanmanıza ve odaklanmanıza yardımcı olacak bir ortam yaratmakla ilgilidir. Ve doğru meditasyon müziği, kendinizi doğru ruh haline sokmada önemli bir yardımcı olabilir.

Rahatlatıcı, bırakmaya yardımcı olan ve egzersizler için doğru ritmi sağlayan müzik. Özellikle bir öğretmen olarak daha küçük veya daha büyük gruplara yoga ve meditasyon eğitimi veriyorsanız, işinizin bir kısmının doğru ruh halini, doğru ortamı yaratmak olduğunun farkında olmalısınız.

Hangi meditasyon müziği doğru?

Temel olarak müzik, ritim ve yapının yanı sıra rezonans, yani belirli bir frekanstan gelen titreşimden oluşur. Gevşemeyi ve sakinleşmeyi teşvik etmek için, nabzı sakinleştiren daha yavaş müzik özellikle uygundur.

Melodiler ve ritimler, düşünceleri yakalayıp harekete geçirmeyecek, aksine zamanın akışına bırakmaya ve anı anda geçirmeye yardımcı olacak şekilde seçilmelidir. Şarkılardaki birkaç akor değişikliği ve sürpriz anlar, hafif ve yumuşak melodiler kadar faydalıdır.

Rahatlatıcı etkisi olan meditasyon müziği

Pop şarkılar metinleriyle, şarkı söylemeleriyle ve gerilim yaylarıyla pek uygun değil çünkü bizi neredeyse içerikleriyle uğraşmaya zorluyor. Bu nedenle, çok az veya hiç gerilim yayları özellikle iyidir. Belli bir ruh halinde başlayan ve onu sıkıcı, sinir bozucu ve hatta rahatsız etmeden mümkün olduğunca uzun süre devam ettiren müzik. Rahatsız edici olmayan ve sakin ve olumlu bir ruh hali yaratan ses. Kendimize ve egzersizlere odaklanmamız için bize güç veren müzik.

Doğadan gelen seslerle meditasyon müziği

Şahsen benim için, doğamızı hatırlatan sesler ve enstrümanlar en iyi sonucu verir, çünkü doğanın sesleri özellikle güçlüdür. Şehirde çoğumuzun her zaman doğaya erişimi olmadığı için, teller rüzgar gibi sesler çıkarabilir veya çalındığında yağmur damlalarını andıran bir piyano bizi güzel, sakin bir duruma getirebilir. Seslerin tam olarak doğayı yeniden üretmesi, yani doğal sesler olması değil, ses estetiğini benimsemesi ve empati kurması ile ilgilidir.

Meditasyon ve rahatlama müziğinizi deneyin

Tabii ki, aynı şey zevkleri çok farklı olabilen meditasyon ve rahatlama müziği için de geçerlidir. Bir kişiyi rahatlatan şey, diğer kişiyi rahatsız edebilir. Bu nedenle, farklı şarkılar ve ruh halleri denemek ve zaman içinde kendi çalma listenizi oluşturmak önemlidir. Genişletmeye ve listenize eklemeye devam etmeniz şiddetle tavsiye edilir. Böylece her zaman aynı on şarkının kullanılmasına gerek kalmaz ve seanslara belli bir tazelik eşlik eder.

Bir akış hizmeti kullanıyorsanız, sevdiğiniz 30-40 şarkıdan oluşan bir çalma listesi oluşturmak ve ardından siparişi şansa bırakmak için "Karıştır" işlevini kullanmak iyi bir fikirdir. Bu, çalma listelerinizi sizin için daha az tahmin edilebilir hale getirir ve ana, kendinize ve bir sonraki alıştırmaya daha fazla odaklanırsınız.

Birçok akış sağlayıcısı, önceden seçmiş olduğunuz şarkılara dayalı olarak size otomatik olarak önerilerde bulunur. Çalma listelerinizi genişletebileceğiniz yeni parçalar düzenli olarak alacaksınız.


Saklıgöl Marmaris'in yoga kampı, kamp alanı, restoran, plaj ve konaklama seçenekleriyle unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

5 PRANA