YOGA MATINIZI ŞANSA BIRAKMAYIN


Nerede yoga yaparsanız yapın mat sağlığınız ve yaralanmamanız için çok önemlidir. Halı, kaygan havlu veya aşırı yumuşak spor salonu minderi üzerinde çalışmak yaralanmalara ve hayal kırıklığına neden olabilir. Çoğu stüdyo ve spor salonu, halka açık kullanım için paspaslar sunar, ancak kendinize sahip olmak daha hijyenik bir alternatif olabilir. Birçok seçenek mevcut olsa da, yoga matlarının büyük çoğunluğu herhangi bir yoga stili için mükemmeldir. Çoğu zaman, seçiminiz kişisel tercihinize bağlı olacaktır. Bununla birlikte, farklılıkları anlamak, kişisel ihtiyaçlarınıza uygun bir mat seçmenize yardımcı olacaktır.

  • Yoga Minderi Kalınlığı ve Ağırlığı

Yoga matları, yalnızca 2 libre ağırlığındaki süper ince ve kompakt seyahat stillerinden oluşur. 7 libre ağırlığa kadar rahat çeyrek inç hayvanlara. Nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, yaklaşık 1/8-inç olan bir mat seçin. kalın (veya 3.175 mm), oldukça standart bir kalınlık. Bu paspaslar, güçlü, akıcı bir uygulamada olanlar için mükemmeldir. Çeşitli pozlar sırasında stabiliteye yardımcı olan zeminle sağlam temasa izin verirler. Daha kalın paspaslarla karşılaştırıldığında, pozdan poza geçtiğinizde yakalanmaları ve yolunuza çıkmaları daha az olasıdır. Daha ince matlar , daha aktif pozlar veya dengeli, odaklanmış pozlar içeren yoga stilleri için dengeyi artırmaya yardımcı olabilir. Pozlar daha yorucu hale geldiğinde daha iyi tutuş sağlamak için dokulu yüzeylere sahip paspaslar arayın. Daha kalın paspaslar ekstra yastıklama sağlar ve daha fazla terapötik uygulama için en iyisidir. Daha az pozlu ve daha uzun süre tuttuğunuz bir tarz olan restoratif yogadan hoşlanıyorsanız, örneğin daha yumuşak, daha yastıklı bir mat tercih edebilirsiniz. Daha kalın paspaslar ayrıca önkol ve diz çökme pozları ve hassas dizleri veya ağrıyan eklemleri olan yogiler için daha rahattır. Ancak ayakta pozlar sırasında dengelenmeleri daha zor olabilir. Yoga planlarınız uçak yolculuğunu içeriyorsa, özellikle taşınabilirlik için tasarlanmış bir seyahat matı arayın . Seyahat paspasları çok ince ve hafiftir ve geleneksel paspaslardan daha küçüktür, bu nedenle valizinizde taşıması kolaydır. Seyahat matı ile biraz yastıklamadan fedakarlık edeceğinizi unutmayın.

Yoga Mat Malzemeleri ve Dayanıklılığı Yoga matınız için malzeme seçerken, ucuz PVC'den çevre dostu doğal kauçuğa kadar her şeyi seçebilirsiniz. Seçeceğiniz malzeme matın fiyatını, ağırlığını, tutuşunu ve dayanıklılığını etkileyecektir. Genel olarak, daha kalın paspaslar, daha ince paspaslardan daha uzun süre dayanır. Bununla birlikte, mat dayanıklılığı, matın yapıldığı malzeme ile de ilgilidir. PVC , son derece dayanıklı, temizlenmesi kolay ve mükemmel zemin tutuşu sunan plastik esaslı bir malzemedir. Ancak PVC paspaslar emici değildir ve çok terlediğinizde kaygan hale gelebilir. PVC lateks içermez, lateks alerjisi olanlar için bir avantajdır, ancak biyolojik olarak parçalanamaz veya diğer seçenekler kadar çevre dostu değildir. TPE (termoplastik elastomer) , genellikle plastik ve kauçuk polimerlerden oluşan insan yapımı bir karışımdır. TPE paspaslar PVC'den daha çevre dostu olabilir ve bazıları tamamen geri dönüştürülebilir. TPE paspaslar genellikle aynı kalınlıktaki PVC paspaslardan daha az dayanıklıdır, ancak yine de iyi çekiş sağlar. Eko / doğal paspaslar , doğal kauçuk, organik pamuk ve jüt gibi çeşitli kaynaklardan gelir. Diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında, eko paspaslar zeminde biraz daha az tutuş sağlar, ancak doğal dokuları vücudunuz için çekiş sağlar. Eko paspaslar, PVC'nin on yıllık dayanıklılığından yoksundur, ancak önceliğiniz sürdürülebilirlik ise listenin başında gelirler.

Saklıgöl Marmaris Yoga Kampı tüm yoga aksesuarlarının kullanımını öğrenmek ve yogayı ilerlemek için en doğru tercihlerden bir tanesidir. Yoga konusunda uzmanlaşmış kişilerin ve yoga eğitmenlerinin de deneyimlemek istediği Saklıgöl Marmaris Yoga Kampı doğa ile meditasyonun birleştiği bir noktadadır.


Sadece yoga sevenlerin değil tatil için huzur arayanların da ortak noktasıdır. konaklama, restoran, Saklı Meyhane, kamp alanı, plaj hizmetleriyle tatil algısını değiştirmektedir.


6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

5 PRANA