YOGA BLOĞU VE YOGA TUĞLASI KULLANIMI


Yoga içerisinde bedeni zorlayacak bazı stiller içermektedir. Bu pozları kolaylaştırmak içinse bazı yardımcı araçların kullanılmasına izin vermektedir. Yoga bloğu ve yoga tuğlası bu araçlardan sadece bazılarıdır. Genişletilmiş üçgen, kahraman pozu, baş diz ileri, pulluk gibi stillere ya da pozlara kolaylıkla girilmesini sağlayan yoga blokları ana maddesine göre isimlendirilmektedir.

Yoga bloğu bambu, köpük, parke ve mantar içeren malzemelerden üretilmektedir. Vücut ağırlığınıza göre uygun yapıda olanı seçmeniz gerekmektedir.

Yoga bloğu ile yoga tuğlası kalınlık özelliklerine göre birbirinden ayrılırlar. İnce yapıda olanlara yoga tuğlası denir. Tuğla iki inç ve altı kalınlıktadır. Yoga bloğu kalınlığı ise üç inç ve üzeri kalınlığı ifade etmektedir. Hareketin içeriğine göre hangisinin daha rahat kullanılacağından emin olmanız gerekmektedir.

Yoga bloğu ve yoga tuğlası ile yapılan hareketler daha sonra bedenin gelişmesine bağlı olarak araçsız yapılabilmektedir.

Yoga bloğu ve yoga tuğlasının sayısında sınırlama yoktur. Poz esnasında istediğiniz kadar kullanabilirsiniz.

Yoga bloğu ve tuğla kullanımına eğitmen eşliğinde başlamanız olası kazalara karşı sizi koruyacaktır.

Saklıgöl Marmaris Yoga Kampı'nda yoga bloğu ve yoga tuğlası kullanımına güvenli bir ortam içerisinde başlayabilirsiniz. Yoga deneyiminin nasıl devam edeceği yogaya nasıl başlandığı ile doğrudan orantılıdır. Yoga meditasyonunu derinleştirmek ve geliştirmek isteyenler için yine Saklıgöl Marmaris Yoga Kampı doğru yer olacaktır. Ayrıca yoga yolculuğu esnasında kaliteli bir tatil yapmanızı sağlayacak konaklama, restoran, plaj, kamp alanı hizmetleri de bulunmaktadır.


4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

5 PRANA