YOGA ÇARKI KULLANIMI


Yoga bedeni, zihni ve duyguları kontrol etmeye yarayan ve içerisinde bir çok felsefeyi barındıran derin bir meditasyondur. Doğru meditasyona giden yolda bedeni esnetmek, bedenin bilinmeyen kaslarını çalıştırmak için bulunan pozlar doğrudan yapılmaya imkan vermeyebilir ya da tedirginlik oluşturacağı için gerekli olan odaklanma sağlanamaz.

Yoga içerisinde bazı pozlar için güven oluşturacak araçlar kullanılabilir. Bu araçlardan bir tanesi de yoga çarkı ya da diğer adıyla yoga tekerleğidir. Yoga tekerleği bir çok poz için oldukça avantaj sağlamaktadır. Bu pozlar;

Geriye doğru tam yaslanma

Balık pozu

İki ayaklı özel poz

Yarım piramit pozu

Lizard Lunge

Karga poz

olarak bilinmektedir. Derin esneme ve sırt güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Beden güvenliğini sağlamak için doğru bir yoga aksesuarıdır. Masaj etkisiyle fazla gerilen kasları rahatlatmaktadır.

Saklıgöl Marmaris Yoga Kampı tüm yoga aksesuarlarının kullanımını öğrenmek ve yogayı ilerlemek için en doğru tercihlerden bir tanesidir. Yoga konusunda uzmanlaşmış kişilerin ve yoga eğitmenlerinin de deneyimlemek istediği Saklıgöl Marmaris Yoga Kampı doğa ile meditasyonun birleştiği bir noktadadır.

Sadece yoga sevenlerin değil tatil için huzur arayanların da ortak noktasıdır. konaklama, restoran, Saklı Meyhane, kamp alanı, plaj hizmetleriyle tatil algısını değiştirmektedir.


3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

5 PRANA