YİN VE YANG YOGA
Yin ve Yang Yoga Çin'in Taoist felsefesinde yer almaktadır. Zıtlığın dengesi olarak bilir. Tamamen ying ve tamamen yang kavramlarının olmadığını benimser. Beyaz ve siyah renkleriyle simgelenen yin ve yang yoga olarakta oldukça popülerdir. Bu felsefeyi hayattan örneklendirecek olursak biri güneşse diğeri ay, aktifse diğeri durgun, kuru ise diğeri ıslaktır diyerek bu örnekleri çoğaltabiliriz. Yin ve yang insan ruhunda da bulunmaktadır.

Yin ve yang yogada pozlar arası geçişi uzun tutmak ve farkındalıkla yapmak esastır. Bu zihin kontrolü sağlarken beden esnekliğini de desteklemektedir. Ayrıca Uzakdoğu felsefesinin gözdesi olan enerji içinde kullanılmaktadır. vücuttaki enerji kanallarını, chi enerjisini konu alır. Yin üzerine odaklanılırken yang akışı da eklenir. Yin yumuşak, yang güçlü enerji olarak bilinmektedir. Böylece enerji dengelenmiş olur.

Yin ve yang yoga;

Beden esnekliği

Eklemin güçlenmesini

Stres yönetimini

Yaşam enerjisinin dengelenmesini sağlamaktadır.

Saklıgöl Marmaris Yoga Kampı'nda Yin ve yang deneyimini yaşayabilir, restoran, konaklama, plaj ve bir çok hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Saklıgöl Marmaris Yoga Kampı sonrası yaşanılan huzur ve sakinlik uzman kadrosunun sunduğu hizmet sayesinde uzun bir süre sizinle kalmaya devam etmektedir.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

5 PRANA