TATİLDE YOGA İNZİVASI


Aslen Hindistan'dan gelen yoga, insanların fiziksel, psişik ve ruhsal yönlerini uyumlu hale getirmeyi amaçlayan bir disiplindir. Özetlemek gerekirse, bu uyumun, izlenecek doktrinler, meditasyon ve duruşun mükemmelliğini ve hareketin akışkanlığını aramaya yönelik bedensel egzersizlerle arandığını hemen söyleyebilinir.

Bu uygulamanın faydaları bedende olduğu kadar zihinde de sayısızdır.

Eklemlerin esnekliği, denge, kasların güçlenmesi, aynı zamanda özellikle sırt problemleri riskini azaltarak vücudun doğal duruşlarını düzeltmeye yardımcı olur. Psişik açıdan bakıldığında dikkati bedene ve nefes almaya odaklayarak stresi azaltmaya yardımcı olur ve öz güveni artırır.

Birçokları için özgürleştirici olan bu uygulama, nefesinizin farkındalığını yeniden kazanmanıza ve bedeninizi dinlemenize ve anlamanıza olanak tanır.Ancak günümüzde Yoga dediğimiz şey, esas olarak "asana" ve "pranayama" yani hareketler ve nefes uygulamalarına odaklanmaktadır. Çoğu zaman, duruşun gerçek mükemmelliğini aramanın yanı sıra temel, tarihsel ve manevi yönleri bir kenara bırakır.

Saklıgöl Marmaris Yoga Kampı tatilin içerisinde, zen değerinde, canlandırıcı yoga deneyimini yaşatmakla kalmıyor, eşsiz konaklamayı, kaliteli yemeği, hoş sohbeti, kamp hazzını, deniz ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz konaklama, restoran, Saklı Meyhane, kamp alanı ve plaj hizmetlerini de deneyiminize sunuyor.

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

5 PRANA