SUP YOGA


Aktif doğa deneyimi

Açık havada ayakta duran kürek tahtasında, altınızda sallanan su ile birkaç dakika içinde kendinizi özgür hissedeceksiniz. Zihniniz berraklaşır ve hafif rüzgar aynı zamanda son dolaşan düşünceleri de uzaklaştırır. Her zaman akış halinde olan ve her koşula uyum sağlayan su unsuru merkezi bir öneme sahiptir. SUP Yoga benim için en yoğun açık hava aktif deneyimlerinden biridir. Yanındaki sudan bir balık atladığında ve kuşlar üstünüzde daireler çizdiğinde, o an mükemmel olacaktır.


2. Dikkat dağıtma yok, %100 odaklanma

Suda yogada, dengenizi kaybetmemek için her hareket çok fazla odaklanmayı gerektirir. Bir sonraki süpermarket ziyaretiniz için alışveriş listenizi paspasın üzerinde gözden geçirebileceğiniz asanalarda bile, dengenizi korumak için tahtaya %100 konsantre olmanız gerekir. Ve böylece SUP yoga sırasında bedeninizi hissetmek, kendinize ulaşmak ve tamamen şimdi ve burada olmak çok daha kolay.


3. Dikkatli geçişler ve daha yavaş hareketler

Rota hedeftir. Özellikle bir asanadan diğerine geçişlerin en az gideceğiniz son asana kadar önemli olduğu yogada. SUP tahtanızdaki dengenizi kaybetmemek için akışlarda mindere göre çok daha bilinçli ve dikkatli hareket etmelisiniz. Nefesle senkronize hareketler, yogada her şeyin başı ve sonudur. Tahtadaki daha yavaş hareketler bu nedenle daha yavaş nefes alma ve daha fazla iç sakinlik ile sonuçlanır!


4. Çekirdek, çekirdek, çekirdek

Vücudunuzun ortasındaki stabilite, SUP yogada merkezi unsurdur. Yogada “Bandhas” olarak adlandırılan, tahtada güvenle hareket etmek için sürekli olarak pelvik tabanınızı (“Mula Bandha”) ve derin karın kaslarınızı (“Uddiyana Bandha”) harekete geçirirsiniz. Bu, vücutta ısı yaratır ve enerji akışını sağlar. Bu, su üzerinde yoga yaparken inanılmaz derecede canlı hissetmenizi sağlayacaktır! Bu arada, gelişmiş bir yogi olarak, özellikle SUP yogadan yararlanacaksınız: SUP tahtasında, suya düşmemek için duruşun temiz bir şekilde yürütülmesi için gerçekte hangi kasları harekete geçirmeniz gerektiğini tam olarak hissedeceksiniz.


5. Suyla Bir Olmak

SUP boardunuzun sizi her asanada taşıyacağına güvendiğiniz anda suyun hareketine teslim olmayı öğreneceksiniz. Küçük dalgalara karşı çalışmak yerine, bir noktada suyla “akarsınız”. Bu duygu özellikle tahtanızdaki meditasyonlarda güzeldir. Altındaki suyu hissetmekten başka bir şey yapmazken, su ile bir olursun. Tek kelimeyle kıyaslanamayacak kadar güzel!


6. Bu konuda çok ciddi olmayın

SUP yoga yaparken suya düşmek de bunun bir parçası. En önemli şey, SUP yogaya çok inatla yaklaşmak değil, büyük bir kolaylıkla pratik yapmaktır! SUP yoga, soğuk suya düşmekten korkmak yerine size her şeyi olduğu gibi kabul etmeyi öğretir.


Saklıgöl Marmaris"in yoga kampı, kamp alanı, restoran, plaj ve konaklama seçenekleriyle unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

5 PRANA