SOĞUK HAVALARDA KAMPTA SICAK KALMAK


Bazı açık hava meraklıları için yazın sonu, mutlaka açık havanın tadını çıkarmanın sonu anlamına gelmez. Soğuğun yolunuza çıkmasına izin vermeyen açık hava tutkunlarından biriyseniz, en soğuk kamp gezisini bile keyifli hale getirmenin birkaç ipucunu burada bulabilirsiniz.

Barınak Soğukta kamp yaparken yalıtımlı bir rüzgar geçirmez çadır mutlaka olmalıdır. Bu çadırlar, soğuk havayı dışarıda tutarken ısının korunmasına yardımcı olur ve ayrıca kışa özgü soğuk rüzgar patlamalarını da engeller. Soğuğa trekking yapmaya hazırlanırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeylerden biri güvenilir bir barınak kaynağına sahip olmaktır. Su geçirmez bir çadır mutlaka şart değildir, ancak şiddetle tavsiye edilir. Kimse dondurucu soğuk, ıslak, karla kaplı zeminde uyumak istemez. Tabiat Ana'yı savuşturabilecek sağlam bir barınak getirdiğinizden emin olmak, kış keşif gezinizin tadını çıkarmanızı sağlamada uzun bir yol kat edecektir.

Ayazda Açık Havada Yaşamla Nasıl Başa Çıkılır?

Sıcaklık Soğuk havalarda bir kamp gezisine hazırlanırken göz önünde bulundurulması gereken diğer önemli şeylerden biri de nasıl sıcak kalacağınızdır. Bol miktarda battaniye getirdiğinizden emin olun, ne kadar kalın olursa o kadar iyi. Bir paket acil durum uyku tulumu, paketlemeniz gereken bir diğer önemli öğedir. Mylar malzeme, içerideki sıcak havayı tutarken ve yalıtırken soğuk havayı yansıtmaya yardımcı olur. Bu tek kullanımlık uyku tulumları genellikle rüzgar ve su geçirmezdir ve sizin ve yanınızda getirebileceğiniz herkes için büyük bir rahatlık sağlar. Rüzgar ve su geçirmez kibritler veya çakmaklar, kış aylarında vahşi doğaya giden biri için başka bir zorunluluktur. Ateş, sıcaklığın en saf halidir ve soğuk hava koşullarında kamp yaparken her zaman sabit bir ateş yakmanız önemlidir.

Varil Isıtıcı Getirmek için başka bir harika ürün varil ısıtıcı soba. Ekstra sıcaklık sağlamanın yanı sıra, bu ocak yemek pişirmek için mükemmeldir. Tek ihtiyacın olan biraz odun ve onu yakacak bir şey. Portatif bir varil ısıtıcınız varsa , sizinkinin daha uzun süre dayanmasına ve para ve yakıttan tasarruf etmenize yardımcı olabilecek bir Powerblanket'e de yatırım yaptığınızdan emin olun .

Kışın ortasında kampa gitmek imkansız olmak zorunda değil. Koşullar ne kadar acımasız olursa olsun, açık havada mücadele etmek için ihtiyacınız olan tek şey bazı basit önlemler ve hayatta kalma içgüdüleridir. Yukarıda özetlenen bazı basit ipuçlarını takip etmek, yağmur, karla karışık yağmur veya kar gibi açık hava deneyiminizin keyfini çıkarmanızı sağlayacaktır.

Saklıgöl Marmaris Kamp Alanında ve restoran, konaklama, plaj, yoga kampıyla lüks tatili doruklarında yaşayabilirsiniz.

7 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör