SETU BANDHASANA


Vücut bizim tapınağımız

Bedenimizle birlikte zihnimiz, sahip olduğumuz en kutsal tapınağı temsil eder.

Hayatın daha uyumlu ve dingin olması için onunla ilgilenmek her birimizin önceliği olmalıdır.

Ama tapınağa nasıl girip düşüncelerimizi düzene sokabiliriz?

Batılı nüfusun %80'i, zihinlerine erişmenin ve kalıcı uyumu bulmanın anahtarını yoga pratiğinde bulmuşlardır.

Sürekli asana uygulaması ile denge ve psikofiziksel istikrar elde etmek mümkündür.

Yürütülmesinde istikrarı ve sağlamlığı temsil eden bir duruş Setu Bandhasana'dır. Vücudu omurganın bükülmesini gerektiren sonraki duruşlara hazırladığı için derslerde yaygın olarak kullanılan bir asanadır.

Setu Bandhasana

Sanskritçe'de satu "köprü" bandha "bağ, zincir" anlamına gelir, bu yüzden onu şu şekilde çevirebiliriz: bir köprü inşa etmek. Bu asanada vücut bir yay oluşturur ve boyun birikmiş gerilimden kurtulur.

Yoga seansı sırasında daima vücudunuzu "dinlemeyi" ve yeteneklerinizin ötesine geçmemeyi unutmayın. Zamanla her şeyin daha kolay olacağını ve vücudunuzun daha fazla esneklik kazanacağını göreceksiniz.

Setu Bandhasana, en iyi bilinen duruşlardan biridir ve temel kemer duruşlarının bir parçasıdır. Yürütülmesi, pelvis, bacaklar, karın ve kalçaları içeren geriye doğru bükülmeyi gerektirir.

Bu asanayı yaparak hayati enerjide bir artış ve göbek ve boğaz çakrasının aktivasyonunu hissedeceksiniz.

Kalıcı faydaları nedeniyle yoga, birçokları için temel bir disiplin haline geldi, aslında sonuçları görmek için günde sadece birkaç dakika sürüyor. Bu bin yıllık disiplin, yavaş yavaş günlük rutininizin temel bir parçası haline gelecek.

Çeşitli asanaların icrasının sırları sabır ve duruşların tekrarıdır. Geleneğe bağlı olarak yürütülen bu disiplinde sadece kaslar değil, nefes ve zihin de büyük önem taşıyacaktır.

Faydalar

Bu duruşun faydaları çoktur.

Çevrimiçi uygulama sırasında, öğretmenle birlikte, vücudun arka bölgesinde daha fazla refah fark edeceğiz.

- tonlar servikal, bel, dorsal ve omurganın kuyruk sokumu bölgelerindeki - güçlendirir kasları sırtın, kalça - dengeleyerek baş ağrısı - kabartmalar gerginlik

Boyun kendini tüm gerginlikten kurtaracak ve vücudu çok daha esnek, rahatlamış hissedeceksin. Ve zihin de yenilenecektir.

Bu kısa videoda Master Damodar, Setu Bandhasana'nın nasıl yapıldığını gösteriyor. Size rahatlamanızı ve vücudunuzu bu asananın uyumlu bir şekilde uygulanmasına getirmenizi hatırlatırız.

İyi pratik! Shanti Om

Yogiraji'nin yöntemini deneyin Yogiraji'de , zaten pratik yapanlar ve şimdi, muhteşem ve bin yıllık yoga disiplinine yaklaşmaya karar vermiş olanlar için uygun bir yol bulacaksınız. Bir yola sahip olmak ve bir yöntemi takip etmek (30 yılı aşkın öğretim ve uygulamamda mükemmelleştirdiğimle aynı), yoga disiplinini etkin bir şekilde benimsemenin ve somut olarak tüm faydalara sahip olabilmenin anahtarıdır.

Saklıgöl Marmaris'in yoga kampı, kamp alanı, restoran, plaj ve konaklama seçenekleriyle unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

5 PRANA