SANKALPA MALA
Kalpa, Yemin veya "tüm kuralların üzerinde uyulması gereken kural" anlamına gelir. San , en yüksek olan bağlantıyı ifade eder. Bu, doğru seçimleri yapmanıza yardımcı olacak gerçek doğanıza yapılan bir çağrıdır.

Yeşil yeşim , dördüncü çakranın, yani kalbin taşıdır. Uyum, sevgi ve şefkatle bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Zihin ve bedende dengeyi teşvik eder ve olumsuz düşünceleri giderir.

Benlik saygısını uyarır ve eleştiriyi kabule dönüştürür. Korku ve kaygıyı serbest bırakmanıza yardımcı olur, eylemi teşvik eder, ayırt etme ve anlayışa dayalı karar vermeyi destekler .

Bu iki taş size yeterli olduğunuz, güvende olduğunuz ve sevildiğiniz hissini veren güvenden doğan bir niyeti geliştirmenize yardımcı olacaktır; Bütün bunlar, kalbinizin barındırdığı derin bilgelikle bağlantı kurmanıza izin verecektir.

İhtiyacınız olan tek şey zihninizi merkeze almak, iç dünyanızla kalpten daha derinden bağlantı kurmak ve enerjiyi kendinize kanalize etmektir.

Niyetinizi bir ifade, bir olumlama olarak inşa edin.Çözüm, kişiliğinizin bazı olumlu yönleri veya bilinçaltı bir düzeyde geliştirmek istediğimiz bir hedefe ulaşılması hakkında kısa ve özlü, ancak çok çağrıştırıcı bir cümleyi yoğunlaştırır.

Gevşemiş durumda, sankalpa bilinçaltına daha kolay nüfuz eder, çünkü bilinçten bilinçaltına doğrudan bir emirdir. Bu şekilde bilinçaltında kök salmış ancak farklı nedenlerle zayıflamış ya da bloke olmuş olumlu niteliklerimizi harekete geçirir ve güncelleriz.

Sankalpa'yı yeterince uzun süre tekrarlayarak veya çağrıştırarak, bilinçli zihinde olumlu nitelikler ortaya çıkmaya ve kişiliği yeniden şekillendirmeye başlayacaktır.

Olumsuz nitelikleri ortadan kaldıran ve aynı zamanda içsel potansiyeli uyandıran sankalpa'yı dikkatli bir şekilde seçmek çok önemlidir . Tedavi amaçlı da kullanılabilir.

Kendini her zaman olumluda olumlayacak, böylece eksikliğin karşıtı niteliği pekiştirecektir. Amaç, içimdeki ama engellenen "güveni" yeniden doğrulamak. Güvenliğin olumlu yönünü düzeltmeye dikkat çekmekle ilgilidir.

Karar kısa, net ve çok anlamlı olmalı, kararlılıkla, duyguyla ve tam farkındalıkla belirtilmelidir. Zihinsel olarak tekrarlanır, ancak kalpten gelir ve kendimizi görselleştirerek ve hatta onayımızı hissederek ve yaşayarak bu kaliteyi yaşama hissini fiziksel ve içsel düzeyde yeniden üretmeye çalışırız. Malanızı tek tek sayarak ifadenizi 108 kez tekrarlayın.

Genel sankalpa örnekleri:

  • Kendime güven ve emniyet

  • Başarı, üstlendiğim her şeye eşlik eder

  • ben sağlığım

  • sakinim

  • ben bolluğum

Saklıgöl Marmaris'in yoga kampı, kamp alanı, restoran, plaj ve konaklama seçenekleriyle unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

5 PRANA