OKUMA KAMPLARI


Son dönemlerde kitap okuma kulüpleri ve grupları çok popüler hale gelmektedir. Belirlenen bir kitabı toplu halde okuyup sonrasında bir araya gelerek ya da online olarak tartışmayı esas alan aktivitedir.

Kitap grupları veya kulüpleri bireysel olarak yapılan okuma kısmının ortak bir alanda yürütülmesi, ortak paylaşımlar sağlanması ve kısa zamanda daha fazla kitabın okunması için okuma kampları düzenlemektedirler. Kampın ana teması okumak ve tartışmak üzerine kurulduğu için normal kampta yapılması gereken işler burada ikinci plandadır. Bu nedenle katılımcılar okuma aktivitesinden uzun süre ayrı kalmayı istemezler. Okuma kampını düzenleyen kişiler konaklama alanına yakın olan kamp alanlarını tercih ederek yemek imkanından, çadırın kapasitesinden fazla katılımcıya konaklama imkanı sağlamak amacıyla oda konaklaması imkanından ve katılımcıların odaklanmasını sağlayan plaj imkanından ve bir şeyler içerken kitabı tartışmak için açık hava mekanlardan yararlanmak isterler. Bu isteklerine uyan alanı bulmak oldukça zordur.

Saklıgöl Marmaris Kamp Alanı ve restoran, Saklı Meyhane, Konaklama, Plaj ve diğer hizmetleriyle okuma kampına katılan kişilere amaçları doğrultusunda bir kamp geçirmelerini sağlamaktadır.

Okuma kampını organize edenler için istedikleri tüm imkanları sağlamasıyla ilk tercih edilen kamp alanı olmaktadır.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör