NİVATA YOGA


Nivata doğum öncesi yoga, kadınların bağımsız olarak kendi kişisel yollarına gidebilmeleri için ego gücünü güçlendirmekle ilgilidir.

Bunun Hindistan'da bir otel doğumu veya planlı bir sezaryen olması fark etmez. Odak noktası, çok kişisel durumumuz için en iyi kararları vermemizi sağlayan içsel bir bilgeliğe sahip olduğumuz fikridir. Hamilelik sırasında yoga pratiği, kendi netliğinizi korumanıza ve bu özel zamanı kutlamanıza yardımcı olmalıdır.


Kendinizle kalmak için Kundalini Yoga'nın araçları yardımcı olur.

"Hamilelik sırasında olağan yoga pratiğini basitçe değiştirirsek, yogaya tamamen farklı bir yaklaşımı kaçırırız." Katharina , Gurmukh Kaur Khalsa'ya göre, Hatha yoga uygulamasından tamamen farklı bir şekilde vücuda ve zihne meydan okuyan Kundalini Yoga egzersizlerine dayanır . Sinir sistemi üzerinde dengeleyici bir etkiye sahiptirler ve genellikle hamile bir vücut için yapılması, klasik asana uygulamasının sakatlığından daha kolaydır.

Katharina'nın bu cümlesi beni çok düşündürdü. Son hamileliğimde doğum iznine ve modifiye klasik Kardiyo & TRX antrenmanlarına kadar her gün hala spor sahasındaydım. İlk hamileliğim sırasında, Jivamukti uygulamam biraz normallikti, belki de aşırı bir durumda normal kalan tek şeydi . Hamilelik yogasını sıkıcı ve hatta gereksiz buldum.

Nivata doğum öncesi ve sonrası yogada geleneksel hatha yoga, enerjik Kundalini yoga ile ay selamı gibi sekanslarla buluşuyor.


Saklıgöl Marmaris'in yoga kampı, kamp alanı, restoran, plaj ve konaklama seçenekleriyle unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

5 PRANA