KENDİNİZİ KEŞFETMEK İÇİN BEŞ ELEMENTLE SEKRONİZE OLUN


Gerçek doğamız ve çevremizle rezonans bulduğumuzda, enerji özgürce ve doğal olarak akar. Ateş, hava, su, toprak,hareket doğamızda bulunan elementtir. Beş elementi anlamak, hücreleri, bedenleri, en kabasından en süptiline, uyku, nefes alma, kadın ve erkek döngülerini yeniden senkronize edilmesine zin verir. Mikrokozmosumuzun çok ötesinde, mevsimlerle yeniden senkronize eder.Bu beş elementin her biri ile kendi doğamızdan kaynaklanan doğal bir yakınlığa sahiptiriz. Bu yakınlıklara bağlılık veya nefret içinde kaybolmadan saygı duymamız gerekmektedir.

Ayurveda'da bunlara maddenin 5 haline "maha bhuta "denir. Ākaśa, uzay en süptil olandır, hareket meydana geldiğinde, harekete geçen vayu'dur, havadır. Hareket, ısı ve tejas, Ateş oluşturan sürtünmeye neden olur. Ateşin yoğunlaşması jalaya dönüşecek, Su. Ve son adım, suyun yoğunlaşması prithivi, Dünya'ya dönüşür. Maddenin tüm bu hallerinin, doğumda tanımlanan, her birine özgü belirli oranları vardır, bu bizim prakriti'mizdir, gerçek doğamızdır. Elementler dosha, vata (Haraket + Hava) için hareket zekası, pitta (Ateş + Su) için dönüşüm ve kapha (Su + Toprak) için uyum ilkeleri ile aktive edilecektir. Vikriti'de (dengesizliklerde) bulunduklarında, bu doshalar aşırılığa veya yetersizliğe doğru evrilir. Örneğin, çok fazla su tıkanıklığa, çok fazla ateşe, iltihaplı bir zemine, çok fazla havaya, kuraklığa neden olur. Uyum bulmak için bu doshalar üzerinde hareket edebiliriz. Her unsur yemek, yaşam tarzı, yoga pratiği yoluyla keşfedilebilir.

Saklıgöl Marmaris Yoga Kampı doğanın içerisinde bu beş elemente sahiptir vesize sunduğu konaklama, restoran ve diğer hizmetleri ile algılarınızı devamlı olarak kontrol altında tutmanıza yardımcı olur. Sizi karmaşa ve stres ortamından kusursuz hizmet anlayışı ve doğa ile iç içe geçmiş mimarisiyle arındırır.


5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

5 PRANA