KARAVAN KAMPINDA GERÇEKÇİ DEDEKTİFLİK OYUNU AKTİVİTESİ


Karavan kampında ister büyükler isterse küçükler için çok değişik ve eğlenceli oyunlar ve aktiviteler bulunmaktadır. Karavan kampı esnasında keyifli zaman geçirmek için, çocukların unutamayacağı bir karavan kampı deneyimi yaşayabilmesi için hazırlanan akıllıca oyunlardan bir tanesi de dedektiflik oyunudur. Evdeyken sadece ev içerisinde gerçekleşmesi, istenilen heyecanı ve merakı tam olarak yaratılmasına engel olabilirken oyuna güvenli dış alanında eklenmesi muazzam bir maceranın gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Oyunu kurgularken;

Olağanüstü bir gizem tasarlanması gerekmektedir. Öncelikle katılımcıların ilgisini çekecek ve oyun boyunca canlı tutacak bir gizem senaryosunun katılımcılara tıpkı bir olay yeri polisi gibi aktarmalısınız.

Açık alan boyunca gizemi çözmeye yarayan ipuçlarını yerleştirmelisiniz. Bu ipuçlarının yer aldığı bir alan haritasını da katılımcılarla paylaşabilirsiniz. İpuçlarını değerlendirmek için karavanı toplantı alanı olarak değerlendirebilirsiniz.

İpuçlarını topladıktan sonra gizemi çözmeye yakın kişileri oyun uzasın diye yanıltıcı ip uçları ekleyerek kafalarının karışmasına neden olabilirsiniz. Gizem çözüldükten sonra bir madalyon ve minik bir hediye verebilir, bunu ödül töreniyle süsleyebilirsiniz. Sonrasındaki akşam yemeğinde kazanan kişiye minik bir konuşma yapmasına izin verebilir ve oyunu tamamlayarak kampınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Unutulmayacak bir karavan deneyimine imzanızı atabilirsiniz.

Saklıgöl Marmaris Kamp Alanı'nda karavanla kamp yaparken istediğiniz her türlü oyunları oynayabilme lüksüne sahip olabilirsiniz. Oyunu kazanan kişi için yemeği restoranda düzenleyebilir, konaklama hediye edebilir, oyunu plajıda kapsayan bir alana yayabilir, Saklı Meyhane' de bir kutlama yapabilirsiniz.


Görsel kaynak; https://pixabay.com/tr/vectors/dedektif-ipu%C3%A7lar%C4%B1-bul-parmak-152085/

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör