Karavan Hakkında 20 Eğlenceli Gerçek

Karavancılığı mı yoksa ilk karavan seyahatinize gitmeyi mi merak ettiniz? İşte bilmeniz gereken birkaç hızlı gerçekler.

1. Toplumdan kopmamanız

İnsanlar genellikle karavana giderlerse dış dünyayla tüm bağlantılarını kaybedeceklerini düşünürler. Bu artık durum böyle değil ve en karavan siteleri şimdi büyük bir internet bağlantısı elde sağlayacak 4G var. Dongles ve diğer gadget'lar burada da yardımcı olabilir.

2. Bu delicesine popüler

Visit England'agöre, 2016 yılında İngiltere genelinde karavanlarda 11 milyondan fazla seyahat oldu. iN 2017 İngiltere ekonomisine yılda 6 milyar sterlin katkıda bulunan karavan ve karavan eğlencesatışlarında %7,1'lik bir artış yaşandı!Karavan birçok İngiliz'in favori eğlencesi.

3. Kervanların hattı deli olurdu

Yılın herhangi bir zamanında İngiltere'yi gezen sayısız kervan var. Gerçekten de, hepsi tampon bir çizgi tampon koymak olsaydı, onlar biraz üzerinde 3000 mil boyunca, Londra ve New York arasındaki mesafeye uzunluğu eşitlik içinde uzanır! 

4. Onlar yıllardır var oldum

Kervanlar muhtemelen düşündüğünden çok daha uzun süredir buralardadırlar. İlk olarak 13. Son 100 yılda çok geliştiler!Gezgin Kervanı (1885 civarı). Dr. William Stables eğlence karavanının kurucu babasıydı.

5. 'Kervan' Romandilinde bir kelime değildir

Birçok insan 'kervan' teriminin Roman kökenli olduğunu düşünür ama aslında durum böyle değildir. Bunun yerine, kelime Farsça kelime, Karwan türetilmiştir.

6. Bir karavan çekme lisansı gerekebilir

Bir karavanı çekmelisansına ihtiyacınız olmadığını düşünmek yaygın olsada, bu pek doğru değildir. Her şey ehliyetinizi ilk ne zaman aldığınıza bağlıdır. Ehliyetiniz 1 Ocak 1997'den önce verilmişse, 8.250 kg ağırlıkta bir römork ve/veya araç çekebilirsiniz. Bu tarihten sonra lisansınızı aldıysanız, römork ve/veya aracın MAM'ı 3.500 kg'dan ağır değilse, 750 kg'a kadar bir römork çekebilirsiniz. Çekme için doğru lisansa sahip olduğundan emin olun

7. Kervanlar dijital çağa girdi

Bazı modeller Saf Kontrol gibi akıllı bir sistem üzerinden karavan kontrol sağlar. Swifttarafından sunulanbu, akıllı telefonunuzu kullanarak yerleşik sistemleri kontrol ederek daha fazla boş zaman serbest kalmanızı sağlar.

8. Bir karavan seçerken gerçekten yararlı bir kural var

Kervancörler arabalarını eşleştirmek için bir karavan seçerken bir kural ya da tam tersi sopa eğilimindedir. Bu% 85 kural ve bir karavan çekici araba kaldırım ağırlığının% 85'ten fazla tartmak gerektiğini dikte eder.

9. Uzun bir konaklama için bir adım kitap olabilir

Sevdiğiniz bir karavan sitesi buldunuz mu? Bazı siteler uzun bir konaklama adım kitap sağlayacaktır. Bu, karavanınızı orada bırakıp yıl boyunca geri dönebileceğiniz anlamına gelir. Yarı kalıcı bir tatil evi haline gelir.Bugünlerde karavanda kalmak evden uzakta bir ev gibi geliyor.

10. Karavanlar lüks olabilir

Günümüzde kervanlar bir sürü şimdi akılda lüks yaşam ile inşa edilmiştir. Bu düzen ve mermer tarzı mutfak tezgahı diğer birçok mod-cons yanında kalıcı bir parçası olan en az bir yatak yararlanabilir anlamına gelir.

11. Yeni kervanlar çıkarılabilir halıya sahip olma eğilimindedirler

2003 yılından bu yana, kervanlar genellikle çıkarılabilir halı vardı. Bu artık içinde hoover sürüklemek için çalışırken endişelenmenize gerek anlamına gelir kervancılar ile hoş bir değişiklik olmuştur. Bunun yerine, halılar hızlı bir şekilde temizlik için dışarı alınabilir.

12. Motorlu ev sahipleri ve karavan sahipleri arasında bir rekabet var

Motorhome sahipleri karavan sahipleri bir hedefe ulaştıktan sonra arabalarını sürebilirsiniz gerçeğini kıskanmak eğilimindedir. Karavan sahipleri kıskanç motorhome sahipleri çok daha kolay kurmak var. Rekabet kesinlikle belli ama iyi niyetli!İhtiyaçlarınıza uygun bir şey ister misiniz? Biraz (tamam ... çok) ekstra bir özel inşa karavan alabilirsiniz

13. Karavanlar ihtiyaçlarınıza göre özel olarak inşa edilebilir

Eğer harcamak için bazı ekstra para varsa, o zaman özel tasarlanmış bir karavan dikkate almak isteyebilirsiniz. Bu tamamen ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirilmiş olabilir ve dış biraz garip görünebilir iken, iç mutlak cennet olabilir, en son teknoloji ve stilleri ile dolu.

14. Kervanların seviyeli olması gerekir

Bir karavanın seviyesini doğru almanın gereksiz olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, durum böyle değil. Tam tersine, kendinizi bir tepede gibi hissetmenizi sağlamanın yanı sıra, seviyeolmayan bir kervan, buzdolabı gibi bazı kısımların çalışmadığı anlamına gelebilir.

15. Hız limiti daha düşüktür

Daha önce bir karavan çekmediyseniz, çekme araçları için hız limitinin daha düşük olduğunun farkında olmayabilirsiniz. İngiltere'de, sadece 50mph tek şeritli yolda bir karavan çekme ve 60mph bir çift vagon üzerinde seyahat edebilirsiniz.Tenteler en popüler karavan aksesuarı ve kesinlikle yatırım değer

16. Karavanlar için sayısız aksesuar alabilirsiniz

Biz hepsini listeleyen zor bir zaman olurdu ve bazı diğerlerinden daha yararlıdır. Bir tente ekipman en popüler parçalarından biridir. Bu daha korunaklı alan sağlar ve yağmur mevsiminde yararlıdır.

17. Kervanınızı korumanın çeşitli yolları vardır

Kervanları korumak, hırsızları caydırmak veya tekerlekleri kilitlemek için kimlik numaralarını pencereye lazerle lazerle sormayı içerir. Ayrıca kullanılmadığı zaman karavanı saklamak için özel ve güvenli bir yer seçmeye değer.

18. Her zaman uzatma aynalar gerekmez

Uzatma aynaları kervanlar için ortak bir gereklilik olsa da, her zaman gerekli değildir. Aracınızın ve karavanınızın büyüklüğüne bağlıdır. Bir 4x4 ve örneğin daha küçük bir gözyaşı damlası ile, büyük olasılıkla yasal olarak onlar olmadan sürücü için iyi olacak ama biz her zaman sadece kesinlikle emin olmak için resmi Hükümet tavsiye kontrol etmek için müşterilerine tavsiye ederiz.


Tel: +90 535 465 57 65

Camlı Mahallesi No: 32-A, 48700 Çamlıköy, Marmaris, Muğla

info@sakligolmarmaris.com

64 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör