KAMPTA YILDIZ GÖZLEMCİLİĞİ


Yıldız gözlemi, dış mekan deneyiminize bambaşka bir boyut katabilir. Başka dünyevi bir bakış açısı ve merak duygusu sağlar. Kamp hafta sonunuza başka bir boyut eklemek istiyorsanız, gece gökyüzü sizi teslim edecek. İşte başlamanıza yardımcı olacak üç ipucu.

Yapmak istediğiniz ilk şey, kendinizi teleskop olmadan gece gökyüzüne alıştırmaktır. Takımyıldızlar arasındaki ilişkileri basitçe yukarıya bakarak anlamaya çalışarak başlayın. Bir dürbününüz varsa, deneyime ne kadar katkıda bulunabileceklerine şaşıracaksınız. Bize inanmıyorsanız, bu gece dışarı çıkın ve dürbünle aya bakın. Bu tamamen farklı bir deneyim. Telefonunuzdaki ücretsiz çevrimiçi yıldız haritaları veya uygulamaları, takımyıldızları belirlemeye başlamanıza yardımcı olabilir.

Bir sonraki adımınız yerel bir yıldız gözlem kulübüne katılmak olmalıdır. Sizden daha fazlasını bilen insanlardan oluşan bir topluluğa kendinizi kaptırırsanız, çok daha hızlı öğrenecek ve buna daha uzun süre bağlı kalacaksınız. Başlamak için harika bir yer NASA'nın Skynet ağıdır. Sadece birkaç saniye içinde evimden sadece 6 mil uzakta bir kulüp bulabildim.

Son olarak, ciddileşmeye hazır olduğunuzda bir teleskop satın almanız gerekecek. Yeni başlayanlar için, genellikle bir reflektör tarzı teleskop başlamak için en iyi yerdir. En ekonomik olanlardır ve gece gökyüzünün net bir görüntüsünü sağlayarak sizi kısa sürede çalışır duruma getireceklerdir.

Saklıgöl Marmaris Kamp Alanında ve restoran, konaklama, plaj, yoga kampıyla lüks tatili doruklarında yaşayabilirsiniz.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör