KAMPTA SU FİLTRELEYEN ŞİŞE KULLANIMI


Açık hava gezisine çıktığımızda en önemli şeylerden biri, her zaman yanımızda bol miktarda içme suyu bulundurmaktır. Su, özellikle yüksek sıcaklıklarda bizi sulu tutma temel işlevine ek olarak, diğer birçok ihtiyaç için de kullanılabilir. Özellikle sırt çantalı geziler için dışarı çıktığınızda, karşılaştığımız ana sorun su kaynağının ağırlığı ile temsil edilir: bir veya daha fazla su şişeniz olup olmadığı, tek kullanımlık şişeler taşımaya karar verip vermediğiniz, sırtınızdaki yük yolculuk sırasında önemli bir engel olabilir.Bu durumda tek bir nesnenin bize nasıl yardımcı olabileceğini görelim.

Ağırlık ve hacim sorununu filtre şişesi alarak çözebiliriz. Bu aynı zamanda gezimiz sırasında bulacağımız suyu direkt olarak içmemizi veya arıtıldığından emin olamadığımız yer ve durumlarda çeşmelerin suyunu süzmemizi de sağlayacaktır. filtreli şişeler: 700/1000 litre filtrelenmiş sudan sonra değiştirilmesi gereken filtrelerin fiyatı, satın aldığınız şişenin modeline göre değişmekle birlikte maliyet 20 ile 40 € arasında değişmektedir.

Görsel olarak tam olarak standart şişelere benziyorlar, ancak arındırıcı filtre kapağın içine yerleştirildi: doldurulduktan sonra su, musluğa / pipete ulaşmadan önce filtrelenir. Filtrenin suyu arıtması sadece birkaç saniye sürer, bazı durumlarda bakteri ve virüsleri %99'a varan oranda ortadan kaldırır.Neredeyse tüm filtreler aktif karbon veya iyonlarla çalışır ve her iki durumda da arıtma sonuçları pratik olarak aynıdır. arıtıldıktan sonra suyun tadını iyileştirmenin bir başka avantajı da Kömürleri geri dönüştürülmüş organik malzemeden oluşan ancak ne yazık ki diğer türlerle aynı antibakteriyel güce sahip olmayan ekolojik filtre şişeleri de satışta.

Suyu güvenli ve içilebilir hale getirmek için “eski sistem” de kullanılabilir: arıtma tabletleri. Bu durumda sadece bir veya daha fazla tableti (miktarına bağlı olarak) suda eritin ve etki etmelerini bekleyin. Tabletlerin "eksileri" esas olarak ikidir: arıtılmış suyu içmeden önce daha uzun bekleme süresi ve tabletin aktif bileşenleri nedeniyle her zaman hoş olmayan bir tat.

Saklıgöl Marmaris üzerinde yer aldığı doğanın yansımalarını içermekle birlikte verdiği konaklama, restoran, yoga kampı, kamp alanı ve plaj hizmetlerinde doğayı esas alarak size unutulmaz bir tatil deneyimi sunuyor.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör