KAMPTA RAHAT BİR UYKU İÇİN ÖNERİLER


1. Havalı Yatak veya Karyola Kullanın

Herkes uyku pedi kullanmıştır. Derin ormanda sırt çantasıyla seyahat ediyorsanız ve kilonuzu minimumda tutmanız gerekiyorsa sorun değil. Ancak en iyi uyku pedi bile sizi kaçınılmaz ağaç kökünden korumak için yeterli yastık sağlamayacaktır. Türünü biliyorsun. Çadırınızı nereye kuracağınızı seçerken görmediğiniz görünmez köktür.

Kaliteli bir hava yatağı, sırtınızı her türlü kök veya kayadan koruyabilir. Ne kadar harcamanız gerektiğine bağlı olarak, birçok hava yatağı kendiliğinden şişer, bu da valfi açmanız ve işini yapmasına izin vermeniz gerektiği anlamına gelir.

Hiç yürüyüş yapmak zorunda değilseniz, bebek karyolası daha da rahat bir seçenektir. Bebek karyolası sizi yerden uzak tutar, bu da kışın sıcak, yazın serin kalmanıza yardımcı olur. Ayrıca, karyola altına herhangi bir çanta veya malzeme koyabileceğiniz için çadırınızı daha geniş hissettirir.

2. Sivrisinekleri Ortadan Kaldırın

Birkaç şey iyi bir gece uykusunu sivrisinek gibi mahveder. Başını sallamaya başlıyorsun ve o tiz uğultuyu duymaya başlıyorsun. Er ya da geç, ısıracağını biliyorsun. Bu tür bir kaygı, dinlendirici bir geceyi gerçekten geciktirebilir ve kamp alanında daha iyi uyumanıza yardımcı olmaz .

Kan emicileri uzak tutmanın iki kesin yolu vardır: güvenli bir çadır ve bir kutu böcek ilacı.

Tabii ki, açık bırakırsanız dünyanın en güvenli çadırı size pek iyi gelmeyecektir. İçeri girip çıkmadığınız zamanlarda kapağınızı fermuarlı tutun. Bir esintiye ihtiyacınız varsa, kendinize bol miktarda hava akışı sağlayan file panelleri olan güzel bir havalandırmalı çadır alın.

Böcek spreyi için, gece yatmadan önce kendinize tam bir buğulanma uygulamak iyi bir fikirdir. Kollarınıza, boynunuza ve kulaklarınızın arkasına özellikle dikkat edin. Bu alanlar, böcek ısırıklarına en çok maruz kalan ve en savunmasız olanlardır.

3. Kamp Alanında Daha İyi Uyumak İçin Hafif Giyinin

Özellikle kış aylarında, uyumak için kalın giyinmek cazip gelebilir. Ne de olsa, bütün gece güzel ve kızarmış olmak istiyorsun.

Ancak, ağır giysiler size geri tepebilir. Gece boyunca yavaş yavaş ısınmanıza neden olurlar ve gece geç saatlerde sefil ve ter içinde uyanırsınız. Sadece bu da değil, daha ağır giysiler sizi kısıtlayabilir ve siz dönerken üzerinize yapışabilir.

İyi bir gece uykusu için bol, hafif ve nefes alabilen giysiler giyin. Daha rahat uyuyacak ve dinlenmiş olarak uyanacaksınız.

4. Kamp Yastığı Kullanın

Evde yastıksız uyuyamazsınız. Kamp yaparken neden bir tane kullanmıyorsun ? İyi bir kamp yastığı, kafanız için bolca rahatlama sağlar ve başınızı yerine oturtarak boyun kramplarını önleyebilir.

Bir şilte veya bebek karyolasında olduğu gibi, sırt çantasıyla seyahat ediyorsanız yastıklar genellikle mükemmel bir seçenek değildir. Sırt çantanıza toplu eklerler ve paketlemeyi zorlaştırırlar. Bununla birlikte, başınızın pütürlü bir zeminde yatması için hiçbir sebep yok. Birçok uyku tulumu, kolay taşıma için sıkıştırma paketinizin içine yuvarlayabileceğiniz yerleşik yastıklarla birlikte gelir.

5. Her zamanki Saatinizde Yatağa Gidin.

Rahatlamak, dinlenmek ve günlük hayatı unutmak için ormana çıkıyorsunuz. Ve herkesin bildiği gibi, eğlenirken zaman uçar gider. Ne yazık ki, bedenlerimiz her zaman aynı fikirde değil. Bir programa göre koşmayı severler ve ne zaman yatmaları gerektiğini bilirler.

Çok geç kalırsanız, ikinci rüzgarınızı yakalayabilirsiniz. Bu olduğunda, sonraki birkaç saat boyunca uyumayı unutabilirsiniz.

İyi bir gece uykusu almak için her zamanki saatinizde yatın. Daha hızlı uykuya dalacaksınız ve kamp alanında her zamankinden daha iyi uyuyacaksınız.

Saklıgöl Marmaris Kamp Alanında ve restoran, konaklama, plaj, yoga kampıyla lüks tatili doruklarında yaşayabilirsiniz.

Saklıgöl Marmaris Kamp Alanında ve restoran, konaklama, plaj, yoga kampıyla lüks tatili doruklarında yaşayabilirsiniz.


2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör