KAMPTA MEŞHUR KORSAN OYUNU


Her kampçının mutlaka oynaması gereken oyundur.

Geminiz ve korsan mürettebatınız açık denizde kötü bir fırtınaya yakalanır. Bir gün önce bir İspanyol nakliye filosunu kaçırdınız ve aptalca tüm yiyeceklerinizi gümüş, altın ve değerli taşlar gibi hazinelerle değiştirdiniz. Ama talihsizlik konusunda şanslısın. Fırtına dindiğinde, kara göründü!

sıra

İki oyun turunda dönüşümlü olarak oynanır. Alternatif işaret = düdük

Oyun turu (adada): 15 dakika, gönderi yap ve jeton kazan

Oyun turu (ileri yolculuk): yaklaşık 10 dakika, önceki oyun turunun değerlendirilmesi

Kazanan, sezonda en fazla Seefeld tarlasını kapatan veya liman şehrine gelen gruptur.

gruplar

Her biri 1 kaptan, 1 dümenci ve denizciden (geri kalan) oluşan bir mürettebata sahip 4 gemi (grup) vardır.

Postalamak

Her gönderi bir oyun turunda yalnızca bir kez ziyaret edilebilir, ancak bir oyun turunda birkaç gönderi tamamlanabilir. Oyun turu sona erdiğinde, her şey ayakta kalır ve gemiye geri döner. Başlatılan öğeler atlanır. Ürünler gaz lambaları ile işaretlenmiştir. Madeni paralar ödendikten sonra, öğe kapalı olarak kabul edilir.

ÇEKİM TEKNİĞİ

Farklı kaplara kartopu atın. Mesafe 3 metre ve 3 deneme. Kutu (1 jeton), su ısıtıcısı (2 jeton), J + S varil su ısıtıcısı iç kısım (3 jeton)

KÜREK EĞİTİMİ

Her 5 şınav için 1 jeton. Maksimum 15 şınav. Matematiksel olarak yuvarlanır.

DÜĞMELER

Düğme düğmeleri (simit = 1 jeton, Samaritan = 2 jeton, sekiz rakamı = 3 jeton). Katılımcılar düğmeleri kullanamıyorsa, liderler bunu yapmaları için onlara rehberlik edecektir. Bu, mevcut tur için gönderiyi tamamlar. Bu durumda madeni para yoktur. Bilgi düzeyine bağlı olarak başka düğümler eklenebilir.

ORYANTASYON

Pusula parçaları, kuzey / güney, azimut

HAYATTA KALMAK

Kar ve orman malzemelerinden “kekler” yaratın. Baş yargıçlar, 1-3 jeton verir.

yakalayıcı

Elbette İspanyol muharebe filoları da var (yakalayıcılar, 2-3 kafa, İspanyol savaşçı kılığında). Bir katılımcı, arkasına üç kez dokunarak yakalanır. Yakalayıcı ve TN zarları atar. Daha yüksek sayıya sahip olan kazanır. Bu yakalayıcıysa, TN tüm paraları teslim etmelidir. Katılımcı kazanırsa, sayı aynıysa da ikisi birbirinden ayrılacaktır.

değerlendirme

Oyun turunun son düdüğüyle tüm katılımcılar iniş yerlerine (grup alanı) geri koşarlar. Orada kazandıkları paraları kaptana verirler. Bu oyun ustasına gider.

Kaptan, sonraki yolculuk için seyahat erzakını aşağıdaki tabloya göre öder: kaptan 3 jeton dümenci 2 jeton denizciler 1 jeton

Malların teslimi için yozlaşmış oyun ustasına 1-3 jeton rüşvet verilmesi gerekir. Tutar ödenirse, gemi bir Seefeld'e gidebilir. Her kaptan en az bir kere erzak ödemek zorundadır. Eğer hala parası varsa, onları ileriye dönük yolculuğa (erzak, her zaman tam bir ekip!) Veya özel kartlara yatırabilir.

Kalan paralar özel kartlara yatırılabilir. Bunlar oyunun bir sonraki turunda kullanılabilir. Kartlar bir sonraki değerlendirmede iade edilmelidir. Bir grup, değerlendirme turu başına en fazla bir kart satın alabilir.

Acil durum oranı: Bir sonraki oyun turunda kullanılamayan ancak gerektiği gibi kullanılabilen tek kart. Bu, kaptanın çok az madeni parası varsa, bir mürettebat üyesine yiyecek sağlanabileceği anlamına gelir. 3 jeton maliyeti

Kara ateş topu: 1 TN bu kartı taşıyabilir. Yakalanırsa 1 jeton alır. Zar atmaya gerek yok. Kart takım arasında değiştirilebilir. 4 jeton maliyeti

Rüzgar ve dalgalar: Bir sonraki değerlendirme turunda deniz mili sayısını iki katına çıkarabilirsiniz. 5 jeton maliyeti


Oyun ustası korsanlara istediği gibi felaketler yaşatabilir. İsteğe bağlı olarak tüm gemilerde veya yalnızca bireysel gemilerde (örneğin, özellikle hızlı grupları yavaşlatmak veya oyunun sonunu geciktirmek için).

Açık denizlerde fırtına : Fırtına geminize zarar verir, adada birkaç deliği onarmanız gerekir. 2 Seefelder geri

Korsanlar: Yavaş yavaş ilerlerken, bir düşman korsan çetesi sizi pusuya düşürdü. Neyse ki, ekibiniz hayatta kaldı. Ama büyük bir fidye ödemek zorundasın. Oyun ustasına 4 jeton verin. Eski konuma geri dönün.

Hastalık: Yemeğini çok tek taraflı aldın. Her şeyden önce yeterince portakal yemediniz ve bunun sonucunda C vitamini eksikliğiniz var. Adanızda sağlığınızı korumak zorundasınız. Takılıp kalırsınız, oyun yöneticisine mevcut ve bir sonraki oyun turundan 3 jeton verin.


Çok az yiyecek satın alınabiliyorsa (sadece dümenci ve denizciler için), bir sonraki turda bu kişi/ler için miktarın iki katı ödenmelidir (dümenci 4 jeton, denizciler 2 jeton). Bunun bedeli yine ödenemezse, kişi satılıktır ve karşı kaptandan iki katı fiyata satın alınabilir.

malzeme

1 eczane

6 gaz lambası

4 gemi

1 oyun alanı (birbirine yapıştırılmış)

1 J+S varil kazan iç parçası

1 kazan

1 kutu

Oyun yöneticisi için 1 değerlendirme sayfası

2 yaprak tehlike kartı

2 yaprak özel kart

4 yaprak madeni para

4 zar (oyun kutusu)

2 pusula

2 PP halat kısa

Yakalayıcılar için 3 panel

Saklıgöl Marmaris Kamp Alanı unutulmaz bir kamp için gerekli olan doğal ortamı sizlere sunarken, restoran, konaklama ve plaj hizmetleri ile de kampınızı çeşitlendiriyor.


1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör