KAMPTA GEOCACHİNG AKTİVİTESİ


Geocaching, yeni popülerlik kazanmış bir açık hava oyunudur. Oyun için uygun bir açık alan, su, nem geçirmez kutu ve cep telefonu gibi GPS bulunan cihazlar kullanılmaktadır.

Oyun;

Oyun su geçirmez kutuların içerisine bir kalem, bir kayıt defteri ve GPS olan cihaz konulur. Kutu gömülmez GPS toprak altında sinyalini kaybedebilir.

Kutunun koordinatı ve eşyalar www.geocaching.com adresine kayıt edilir. Kutu akla gelmeyecek şekilde saklanmalıdır. Saklama konusunda hayal gücünüzü serbest bırakarak saklamalısınız. Bulması gerekenlere koordinat bilgisi verilir. Ellerindeki GPS cihazlarla kutuyu aramaya başlarlar. Bulunan kutular ve eşyalar aynı web sitesine kaydedilir.

Oyunun en keyifli yanı kutunun içerisinden bir şey alındığında aynı değerde veya daha fazla değerde başka bir objenin koyulması zorunluluğudur. Aldıkları obje kendilerine ait olmaktadır ve bu web sitenin veri tabanı ile desteklenmektedir.

Geocaching kutuları çeşitlilik gösterir. Kişiler sakladığı kutuyu kimseye göstermeden tekrar saklamalıdır.

Saklıgöl Marmaris kamp alanı kamp esnasında Geocaching deneyimi yaşayabilir, konaklama, restoran, yoga kampı, plaj hizmetleri de bulunmaktadır.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör