KAMPTA GECELERİ SICAK KALMAK


Kamp yapmaya karar verdiğinizde, huzurlu bir uyku çekmek için çadırda nasıl sıcak kalacağınızı bilmek önemlidir .

  • Kaliteli bir uyku tulumunuz olsun

Bir çadırda sıcak kalmak için gecenin en düşük sıcaklığından en az 5 °C daha serin olan kaliteli bir uyku tulumu satın almak önemlidir . Bu, göz ardı edilmemesi gereken çok önemli bir kriterdir! Bu, minimum gece sıcaklığı 10 ° ise, seçmeniz gereken minimum sıcaklığının en az 5 ° olması gerektiği anlamına gelir.

  • İkiniz varsa, birbirinizi sıcak tutmak için XL uyku tulumunda uyumayı bile düşünebilirsiniz .

Uyku tulumunuza sıcaklık katmak için uyku tulumu çarşafı eklemeniz mümkündür .

Çok soğuk geceler için uygun bir çadırınız olsun

Yüksek dağlarda kamp yapıyorsanız, sıcaklıklar Akdeniz kıyısında kamp yapıyormuşsunuz gibi olmayacaktır. Bu nedenle, nemin geçmesine izin vermeyen ve rüzgardan koruyan uygun bir çadır seçmeniz gerekecektir. Yüksek dağlarda uyumak için çadır seçeneklerimizi keşfedin .


  • Kendinizi yerin soğuğundan koruyun

Geceleri bir çadırda sıcak kalmak için kendinizi yerin soğuğundan çok iyi izole etmeniz gerekir. Bunun için bir yatak kullanmak veya en azından barınağın altına dal veya eğrelti otları koymak daha iyidir. Mümkünse örneğin bir kamp yatağı kullanarak yatağınızı da yükseltebilirsiniz.


  • Düzgün giyinmek

Bu, sahip olduğunuz tüm kıyafetleri sırt çantanızda taşımakla ilgili değil. Sadece kuru ve nefes alabilen giysiler giymeniz gerekir. İdeal olan, uzun sentetik veya merinos yünü iç çamaşırları ve üzerine polar tercih etmektir.

Gece giymek istediğiniz kıyafetleri doğrudan uyku tulumunuza koymanız, böylece giydiğinizde sıcak kalmaları tavsiye edilir.

Çok soğuksa, şapka, eldiven ve çorapla kapatmayı unutmayın.

Bu nedenle serin geceler için uygun kıyafetleri bırakmadan önce plan yapmak gerekecektir.


  • Daha fazla doku katmanına sahip olun

Yerle aranızda ne kadar çok katman varsa, çadırınızda o kadar sıcak kalırsınız. Bunun için iki şilte üzerinde uyumaktan ya da yün battaniye, alüminyum hayatta kalma battaniyesi ya da yedek kıyafet kullanmaktan çekinmeyin.


  • Kendinizi rüzgardan koruyun

Bir çadırda sıcak kalmak için, soğuk hissine büyük ölçüde katkıda bulunduğu için rüzgar dikkate alınmalıdır!


  • Vücut ısınızı artırın

Uyumadan önce üşüyorsanız, kendinizi uyku tulumunuza koymadan önce vücut ısınızı yükseltmeniz önerilir.

Nasıl yapılır ? Sadece biraz egzersiz yapmanız gerekiyor: yerinde koşmak, zıplamak, dans etmek vb. Tüm araçlar iyidir! Sizi ısıtmanın yanı sıra uykuya dalmanızı kolaylaştıracaktır.


  • İyi yiyin ve su için

Diyet ve hidrasyon, çadırınızda sıcak kalmanızda önemli bir rol oynar. Bunun için yatmadan önce çok ağır yemek yenmesi önerilmez. Bu nedenle gün içinde veya yatmadan 2 veya 3 saat önce yeterince yemek yemelisiniz.

Dehidrasyonun üşüme hissini artırdığını bilmelisiniz. Bu nedenle soğuk gecelere karşı savaşmak için günde en az 1,5 litre su içmek önemlidir. Gece için sıcak bir içecek (çorba veya bitki çayı) biraz ısınmanızı ve su içmenizi sağlayacaktır. Bu yüzden yola çıkmadan önce büyük bir yalıtımlı şişe planlayın.

  • Isınmak için bazı alışkanlıklar

Uyumadan önce, sıcak kalma ve iyi bir gece uykusu alma şansınızı en üst düzeye çıkarabilecek bazı basit alışkanlıklar vardır.

uyku tulumunuz için bir sıkıştırma torbası kullanın ve sadece kullanmak istiyorsanız uyku tulumunuzu açın;

sabahları uyku tulumu birkaç dakika güneşin tadını çıkarmalıdır;

kuru giysilerle uyuyun.


Saklıgöl Marmaris bu ruhsal ve zihinsel deneyimlerinize kusursuz doğası, sizin için düzenlenmiş kamp alanı, beslenmenizi destekleyecek olan restoranı ve huzurunuzu güne yaymanıza yardımcı olacak konaklama seçenekleriyle yanınızda olmaya devam ediyor.9 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör