KAMPI KEYİFLENDİRECEK DENEYLER


Kamp esnasında içinizdeki mucidi ve bilim insanını ortaya çıkarabilirsiniz. Tabi bu deneylerin kendinize ve çevrenize zarar vermeyecek masumlukta olması gerekmektedir. Kamp esnasında çocuklarınızı ve kendinizi deneysel bir eğlencenin içerisinde bulabilirsiniz. Ağaçtan obje tasarlamak, farklı taş koleksiyonu yapmak ve masum bileşenlerle hacimli köpük yaratmak tüm bunlar kampta unutulmaz anılar biriktirmenizi sağlayacak aktivitelerdir.

Suyun yüzey gerilimini azaltan ve yüzey esnekliğini arttıran köpükleri keşfedebilirsiniz. Bunun için su dolu bir kaba ekleyeceğiniz bulaşık deterjanı ve pipetler yeterli olacaktır. Çocukların köpükle fen bilgisi deneyi yapması hem öğretici hem eğlendirici olacaktır.

Fil dişi macunu köpük deneyiyle herkes eğlenebilir. Deney öncesi koruyucu gözlük ve kıyafetler giyilmesi önerilmektedir. Hidrojen peroksit ve sıvı deterjanın tepkimesiyle oluşan eğlenceli köpük deneyidir. Malzemelerin miktarı ve doğru malzemelerin neler olduğunu mutlaka detaylı olarak araştırmanız gerekmektedir. Bu deneyi çocuklarınızın tek başlarına değil sizin veya bir yetişkinin gözetiminde gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Mini mikroskopla doğayı inceleyebilirsiniz. Bir böceğe veya bir bitkiye yakından bakmak herkesin hoşlanacağı ve eğitici bir eylemdir.

Kamp tatilinizi eğitici ve öğretici bir kampla birleştirebilirsiniz.

Saklıgöl Marmaris kamp alanı çocuklarınızın ve sizin keyif alacağı keşifler yapmanızı sağlayacak bir doğa içerisinde yer almaktadır. Keşiflerinize lezzetli yemekler sunan restoranı, huzuru barındıran konaklamayı, deniz ve kumsalın eşsiz uyumunu ve yoga aktivitelerini de ekleme imkanı sunmaktadır.

Saklıgöl Marmaris'te bu yaz keşfetmenin ve kaşif olmanın hazzını yaşayabilirsiniz.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör