KAMP DUŞLARI


Açık havada özgürce yaşamak için geri dönebileceğimiz daha iyi zamanları göz önünde bulundurarak, doğanın ortasında kalmamızı kolaylaştıracak ve daha keyifli hale getirecek faydalı bir şey düşünebiliriz.

Kampa giderken yapmaya karar verdiğimiz günlük konforlara yönelik küçük fedakarlıklar hakkında birçok kez konuştuk. Ancak, bu mutlaka kuraldan herhangi bir sapmadan kaçınmak anlamına gelmez.

Bu sefer, yürüyüşle geçen bir günün sonunda veya saatlerce güneşte kaldıktan sonra büyük bir rahatlama sağlayan çok kullanışlı bir nesnenin seçiminde size rehberlik etmek istiyoruz: portatif duş.


Bu nedir ve nasıl çalışır?


Oldukça basit: bir sifonun bağlı olduğu yeniden doldurulabilir bir su deposudur. Elbette taşınabilir bir nesnedir, ancak sahip olduğunuz aracın türüne ve ihtiyaçlarınıza göre seçilmelidir. Karavanı/karavanı olanlar tabi ki daha büyük bir tank seçebilirler; Arabayla hareket ederek bir çadırda tatil yapmayı planlayanlar, daha küçük ama aynı derecede etkili bir şey seçmek zorunda kalacaklar.

Ayrıca portatif duşların üç kategorisi vardır: birincisi, suyun hidrolik basınç sayesinde tanktan sifona geldiği püskürtücülerdir. Hemen hemen hepsinde oldukça büyük rijit tanklar bulunduğundan yer sorunu olmayanlar için kesinlikle rahat.

Diğer bir kategori ise kablo ile elektrikle çalışan duşlar (arabanın çakmağına bağlanacak USB veya 12V); bu tip için daha küçük tank boyutlarından bahsediyoruz çünkü çoğu durumda su kapları katlanabilir bile. Su, şarj edilebilir küçük bir elektrik motoru sayesinde sifona ulaşır ve bu sayede akış regülasyonu sağlanır.


Sıcak bir duşa ne dersin?


Bu durumda bir "güneş" duşu olması gerekir: PVC tank 2-3 saat boyunca doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmalıdır ve doğru sıcaklıkta olması için uygun sıcaklığı korurken içerideki suyun ısınmasına izin verecektir. Ayrıca ikinci durumda, tank çantasının boyutları küçültülür ve normal bir yürüyüş sırt çantası içinde bile taşınmasına izin verir.

Bununla birlikte, olumsuz bir yön vardır: kolayca anlaşıldığı gibi, ısıtma havayla bağlantılıdır: Bulutlu bir gün bu yağmurun faydasını ortadan kaldıracaktır.


Diğer kullanımlar


Gezi veya kamp tatilimizden döndüğümüzde bu portatif duşların kullanışlılığı bitmiyor: Evde, bahçesi olanlar tarafından, araba veya başka yollarla temizlik, evcil hayvan yıkama veya belki sadece serinlemek için de kullanılabilirler.

Saklıgöl Marmaris Kamp Alanında ve restoran, konaklama, plaj, yoga kampıyla lüks tatili doruklarında yaşayabilirsiniz.


10 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör