GÜZELLİK YOGASI


Güzelliğini kaybetmeden yaş almak herkesin hayalidir. Bu nedenle kozmetik firmaları yüzlerce yaşlanma karşıtı ürünü hizmete sunmaktadır. Yüz yogası bu tür ürün kullanımını oldukça sınırlamaktadır.

Yüz yogasını iki ay boyunca günde 30 kez, ardından üç ay boyunca gün aşırı yapanlar sonucunu "yanaklarında dolgunluk artışı ve neredeyse üç yaş daha genç görünmelerine neden olduğunu" bildirmektedirler

İşte o sihirli yoga hareketleri;

Isınmak; Derin bir nefes alın ve dudaklarınızı titreterek üfleyin.Dudak kasları yüz için çekirdek bir kastır. Bu kasları gevşetmek diğer kasları da gevşetir.

Boyun gerdirme; Başınızı arkaya doğru yatırarak iyice gerdirin. Bu hareket beşer saniye üç tekrardan oluşur. Hayashi bunun biraz yorucu olması gerektiğini hatırlatıyor: “Yorulmuyorsan, etkili değil.” diyerek ekliyor. Günde bir veya iki kez yapabilirsiniz.

Gülümseme çizgilerini açın; Gülmek yüz kaslarını çalıştırır. Bol bol gülmek gereklidir. Ağız kenarında oluşan gülümseme çizgilerini yumuşatmak için dilinizle ağzınızın içerisinden çizgilerin bulunduğu kısıma ileriye doğru baskı yaparak her iki tarafta saat yönünde ve saat yönünün tersine beş daire yapmanız yeterli olacaktır. Günde bir veya iki kez yapabilirsiniz.

Yanak ve gıdı sıkılaştırma; Yüzünüzü diğer tarafa kuvvetlice çekin. Sağ dişlerinizin ağzınızın sol tarafına çekildiğini hayal edin. Her seferinde on saniye tutun. Günde üç veya beş kez yapabilirsiniz.

Göz Kırışıklıkları ve Kaz Ayakları ile Mücadele Edin; Omuzlarınızı geride ve rahat tutarak çenenizi göğsünüze doğrultun ve ağzınızla oval yapın. Aynı zamanda, sadece gözlerinizle yukarıya bakın: Başınızı veya omuzlarınızı hareket ettirmeyin, alt dudağınızı içeri çekin, gözün altında esneme hissetmeniz gerekiyor.


Saklıgöl Marmaris Yoga Kampı sadece yüzünüzün güzelleşmesini sağlamakla kalmıyor ruhunuzu da arındırıyor.

Saklıgöl Marmaris'in konaklama, restoran, plaj, kamp alanı, yoga kampı, Saklı Meyhane hizmetleri hem keyifli bir tatil deneyimi yaşatmak hem de arınmış olarak normal hayatınıza devam etmeniz için gerekli olan tüm hizmetlere ev sahipliği yapmaktadır.

5 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

5 PRANA