FASYA YOGA İLE SIRTINIZ ŞİFALANSIN


Fasya yoga ile sırt ağrısına yardımcı olun

Sürekli sırt ağrınız mı var ve kimse size gerçekten yardım edemiyor mu? Sabahları sürekli uyanıyor ve ağrıdan dolayı zar zor hareket ediyor musunuz? Ardından fasya yogayı deneyin. Fasyamızı gevşetmek ve bağ dokularımızı gevşetmek için özel bir yoga yönüdür . Rahatlatıcı ve Blackroll da sizi rahatlatır ile masaj ağrı ve gevşetir yapışıklıklar.

Yaygın sırt ağrısı

Sırt ağrısı yaygın bir rahatsızlıktır ve Almanya'da iş göremezlik günlerinin en yaygın nedenidir. 2014'teki istatistikler, "omurga ve sırt hastalıklarının" tüm iş göremezlik günlerinin yaklaşık dörtte birinden sorumlu olduğunu gösteriyor.fasya nedir?

Fasya, kasları, organları ve hatta sinirleri çevreleyen beyaz bağ dokusudur. Örneğin, et hazırlarken ve keserken ön panoyu mutfaktan biliyoruz. Genellikle etten kesilen beyaz deri fasyadır. Kasları birbirinden ayırırlar. Ne kadar çok hareket edersek, fasyalar o kadar esnek olur ve birlikte o kadar iyi çalışırlar. Fasya, tabiri caizse, hareketlerimiz için bir amortisördür. Tüm sinir sistemi onlardan geçer.

Bu şekilde ağrı da sinir yolları aracılığıyla beyne iletilir. Yoga veya spor yapmazsak, fasya atrofisi birbirine yapışır ve kolajene dönüştürülür ve bu nedenle artık hareketli değildir. Bu da sırt bölgesinde gerginliğe ve ağrıya neden olur. Fasya yoga ile ağrıya karşı koyabilir ve vücudunuzu tonlandırabilirsiniz. Eğer harika egzersizler gerçekleştirmek ağrılı alanları ve serbest bırakma gerilimi masaj yapabilirsiniz.


Fasya yogada egzersizler

Fasya yogada fasyayı geren ve gevşeten bazı egzersizler/asanalar yapılır. Hafif döner koltuk, aşağı bakan köpek, kobra, öne ve arkaya eğilme ya da çocuğun duruşu , sırt ve boyun bölgesini gevşeten basit ve uygulaması kolay egzersizlerdir.

Saklıgöl Marmaris'in yoga kampı, kamp alanı, restoran, plaj ve konaklama seçenekleriyle unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

5 PRANA