EVDE YOGA RUTİNİ KAZANMAK


Kişinin zayıf benliğinin çok güçlü olabileceğini bildiğim için, burada evde mükemmel yoga alanınızı nasıl kuracağınıza dair bir yazı...


1. Yoga matı

Doğru yoga matı, uygulamanız için çok önemlidir. Kaydırmaz ve yeterince yumuşak olmalıdır. Ben şahsen rengi önemsiz bulmuyorum çünkü ruh halinizi doğrudan etkileyebilir. Yani şimdi birkaç farklı tane var. Seyahat paspasları çok sert oldukları için günlük antrenmanlarınız için önerilmez. Gevşeme aşamasında veya çeşitli asanalarda yardımcı olarak kullanabileceğiniz bir battaniye de bir avantaj olabilir.


2. Temel gereksinimler


  • Sessiz - en önemli gereksinimdir! Bu yüzden kapıyı kapatmak (eşinizin/oda arkadaşınızın yoga yaptığınızı bilmesini sağlayın), cep telefonunuzu / TV'nizi / PC'nizi kapatın, tüm gürültü kaynaklarını kapatmak için pencereyi kapatın.

  • Kendinizi rahat hissedeceğiniz bir yer - Dairenizde beğendiğiniz kalıcı bir yer bulun. Pozitif enerji yaymalı ve kablo, televizyon vb. gibi rahatsız edici faktörlerden arındırılmış olmalıdır. Belki biraz toparlamanız, kanepeyi hareket ettirmeniz, alan yaratmanız gerekiyor. Bu mekanda düzenli olarak pratik yaparsanız zamanla çok özel bir enerjiye kavuştuğunu fark edeceksiniz...

  • Yeterli alan - Gerçekten rahat bir şekilde yoga yapabilmek için, zeminde kollarınızı minderden her yöne uzatabileceğiniz yeterli alana ihtiyacınız var. ideal olarak, her seferinde matınızı sermek zorunda kalmamanız için. Çünkü sadece ona bakmak çoğu zaman size uygulamanızı hatırlatmak için yeterlidir! Yeterli alan yoksa, yürürken bakışlarınızın üzerine düşmesi için matı katlanmış ve görünür halde bırakın.3. Ruh hali yaratın

"Gündelik hayat" ile "içsel inziva" arasındaki geçişi daha da kolaylaştırmak için, size doğru ruh halini nasıl yaratacağınıza dair birkaç ipucu vereceğim. Çünkü doğru aydınlatma modu, müzik ya da doğru koku ile beyninizin "rahatlama moduna" geçmesi kolaylaşıyor. Küvette mum ışığından ve banyo yağından da memnunsun, değil mi?

  • Mumlar / yumuşak ışık : İdeal olarak mumlardan gelen sıcak ve yumuşak ışık, doğrudan rahat ve sade bir atmosfer yaratır. Doğrudan tavan ışığından kaçınmak ve yalnızca dolaylı ışık kaynakları kullanmak en iyisidir.

  • Müzik : Antrenman sırasında DJane çalmak zorunda kalmamak için bir çalma listesine sahip olmak en iyisidir. ;) Spotify'daysanız, yoga ile uyumlu birçok yoga çalma listesi bulacaksınız. Yoga pratiğiniz için Spotify çalma listelerimden birini burada bulabilirsiniz.

  • Kokulu yağ : Doğru koku, zihnimi daha net hale getirmeme yardımcı oluyor. Kendimi enerji dolu hissettiğimde, örneğin narenciye karışımlarını çok seviyorum. %100 doğal esansiyel yağlar olmasına özen gösteriyorum. Primavera , yoga pratiğine uygun bir dizi harika kokuya sahiptir.
4. Yogayı alışkanlık haline getirin

Yoga için sabit bir zaman planlamak en iyisidir. Ayrıca doktor randevuları, spor kursları, arkadaşlarla kahve randevuları veya alışveriş için zaman planlıyoruz... Peki neden evde de yoga yapmıyorsunuz? Uygulamanızı günlük yaşamınıza sıkıca entegre etmek için her zaman aynı anda pratik yapmak en iyisidir. 45 dakika olması gerekmiyor. Belki 15 dakika ile başlamak yardımcı olur? Erkenci kuşlar uyandıktan hemen sonra mı yoksa daha doğrusu işten eve döndüğünüzde mi olur?


5. Doğru yoga programı

Zaten yeterince yoga deneyiminiz varsa, yapılacak en iyi şey, vücudunuzun o anda ihtiyaç duyduğu asanaları sezgisel olarak yapmaktır. Örneğin, hafif bir sabah rutini (20 dk.) , 60 dk. Komple ünite veya 20 dk. Sırt gerginliğine karşı Yoga .


6. Kendinize bu kadar yüklenmeyin

Her sabah saat 6.30'da yoga yapmayı planladınız mı? Ve bunu geçen hafta sadece bir kez mi yaptın? Kendinize bu kadar yüklenmeyin ve küçük adımlarınızla mutlu olun. Alışkanlıklar yavaş gelişir ve bir gecede olmaz. En önemli şey, pratiğinizden keyif almaya devam etmeniz ve motivasyonsuz kötü bir gün (veya birkaç gün) geçirdiyseniz cesaretinizin kırılmamasıdır...

2 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

5 PRANA