DOLUNAY YOGASI


Dolunay, biz insanları koruyan, eşlik eden ve destekleyen manevi dünyanın gücü yüceltilir ve çoğu zaman bizi varlığımız hakkında tamamen beklenmedik şekillerde keşiflere götürür. Bizi karanlıktan aydınlığa, cehaletten bilgeliğe ve ölümlülükten ölümsüzlüğe götürür. Bu ruhsal güce tapınmak çok özel bir şeydir. Kimse bu kadar saygı görmemeli, çünkü kimse bu gücü temsil etmiyor.Hayat müfredatımızın bize verdiği güç, acı verici deneyimler ve yaşam olayları kadar güzel. Onlardan, bu dünyaya birlikte geldiğimiz yaşam misyonumuzla ilgili deneyimlerimizi ve bilgimizi elde ederiz. Bu bağlantının farkına varabiliriz her gün geri çekildiğimizde ve varlığımızı idare edilebilir bir süre boyunca sessizce seyrederken. Bu sessizlikten, hayatımızın misyonu bize ifşa edilebilir ve onun hakkını vermek için önlemler düşünebiliriz.

Hayranlık, alçakzgönüllülük ve minnet duygusu bu sessizliğe hazırlanmaya hizmet eder.

Saygı duyulacak bir ruh seçin ve bu duyguyu kalbinizde geliştirin. Sonra hayatın gücü karşısında alçak gönüllülükle titreten doğal olayları hayal edin. Ve son olarak, geçmişte yaşadığınız için minnettar olabileceğiniz bir olayı düşünün.

Ardından, etrafınızda sekiz ila on kişilik bir ruhsal arkadaş çevresi oluşturun ve diğerleriyle, dinleyerek ve anlayarak empatik bir şekilde fikir alışverişinde bulunmayı öğrenin.

İçsel tutumlarınız ve sosyal bağlılığınız ile ilgili bu hazırlıkla, ruh bakımınız Yamaları ve Niyamaları (diğer insanlarla ve kendinizle ilgilenirken davranış önerileri) düşünerek başlar . Her hafta bu önerilerden birini alın ve elinizden geldiğince içtenlikle uygulayın. Şimdi meditasyon içinizde bir lütuf gibi doğabilir; ruhsal dünyayla bağlantı kurmanızı sağlayan kutsal, iyileştirici bir ses üzerindeki sessiz konsantrasyon. Hayatınız için önemli olan her şey şimdi yolunuza çıkabilir ve siz onu algılayabileceksiniz. Manevi dünyanın manevi gücüne karşı kalbinizde saygı, alçak gönüllülük ve şükranla, uygulamanızı sonlandırabilirsiniz. Guru Purnima da olabilirbir iç şenlik haline gelir.

Saklıgöl Marmaris'in yoga kampı, kamp alanı, restoran, plaj ve konaklama seçenekleriyle unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

0 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

5 PRANA