DOĞAYA DOST KAMP ÖNERİLERİ


Sıfır Atık felsefesi artık hayatımızın birçok alanında giderek daha fazla yer almakta ve onları daha ekolojik ve aynı zamanda daha verimli hale getirmektedir. Ekoloji sadece çevre sevgisi ile eş anlamlı değildir, aynı zamanda atıkları azaltarak satın almalarımızın çoğunun ekonomik kısmını da daha verimli hale getiren bir yaşam tarzıdır. Zamanla, trekking yaptıktan sonra, az çok rahat ve düzenli kamp alanları, sadece vazgeçilmez olduğunu düşündüğümüz nesnelerin bir listesini değil, aynı zamanda vazgeçemeyeceğimiz tedarikçilerin bir listesini de derledik. Kolaylık sağlamak için onları bazı temel kategorilere ayırdım. Öncelikle mutfağımızı mümkün olduğunca “ekolojik” hale getiren tüm objeleri görelim.


 • SİLİKON ÇANTALAR Hızlı fermuar kapatma, dayanıklı silikon katman ve yiyeceklerimiz her zaman taze ve taşıması rahat olacak. Bu torbalar, çok fazla tek kullanımlık plastik poşetin kötüye kullanılmasını, alüminyum folyo ve film kullanımını önler: aslında, ister günübirlik geziler ister birkaç günlük yürüyüşler olsun, yiyecekleri her durumda iyi bir şekilde sızdırmaz ve taze tutarlar. Mevcut farklı boyutların her türlü ihtiyacı çözdüğünü söylemeye gerek yok.

 • BAMBU ÇATAL SETİ Bir iş öğle yemeği molası veya ormanda çılgın bir akşam yemeği için bu kit gerçekten faydalı olabilir. Biyolojik olarak parçalanabilir, mükemmel yıkanabilir ve dayanıklı, özelliklerin mükemmel karışımı.

 • BAMBU TABAKLAR Bambu ve onun biyolojik olarak tamamen parçalanabilirlik özelliğinden yola çıkarak, hala tek kullanımlık olarak kabul edilebilecek bir şeye geçiyoruz. Dürüst olmak gerekirse, bizim için neredeyse tüm kamp dönemi boyunca sürerler, özellikle de çorba değil de katı şeyler yerseniz. Avantaj ağırlıktır: sıfır. Ve sonunda, onları daha hafif seyahat eden kompostlanabilir kaplarda trek sonunda atabilme olasılığı.

 • SOĞUK TERMAL ŞİŞE Çatal bıçak takımı, tabaklar ... bir şişe eksik olamazdı. Günümüzde su şişelerinin hakimiyeti altındayız, bu yüzden tavsiyemiz her şeyden önce elimizdekileri kullanmak. Elimizde pratik bir şey yoksa ya da değişim zamanı geldiyse, işte 3'ü 1 arada çözüm.Çift kapaklı, sportif ve sıcak içecekler için sıkı ve yalıtım battaniyesi

 • YENİDEN KULLANILABİLİR PİPETLER Çatal ve bıçak taşımaya alışkınız, çoğu zaman unuttuğumuz şey birçok kullanım alanı olabilen bir alet. Kendi pipetinizin her zaman elinizin altında olması, yürüyüş sırasında bile mükemmel kokteyllerin tadını çıkarmamızı sağlayacaktır (alkolsüz evet, endişelenmeyin!)

 • BULAŞIKLAR İÇİN EKO SÜNGER Çoğu zaman hiç düşünmeden kullandığımız araçlar vardır: süngerler, ne kadar plastik! Sadece çevre üzerindeki etkiyi azaltmakla kalmayıp aynı zamanda trekking yapmak için çok daha güvenli olan doğal alternatifleri kolayca bulabiliriz.

 • BALMUMU İLE SARIN Folyoyu ve streç filmi unutun! Biraz şüpheci bir şekilde denedik, itiraf ediyorum, bu çözümü havadan korunması gereken tüm yiyecekler için… ona aşık olduk. Ellerinizin basit sıcaklığıyla bu ambalaj, korumak istediğimiz ürünlerin üzerine kalıplanır ve hepsi bu kadar! Deneyin, sizi hayal kırıklığına uğratmayacaklar!


Daha sonra, seyahat ederken bile gerekli olan ve genellikle çok fazla atık üreten kişisel hijyene geçiyoruz.

 • KURU ŞAMPUAN SABUNU O küçük şampuan şişelerini, belki de otelde bulunan, asla yetmeyen veya sırt çantasına damlayan şampuanları kaç kez aldık? İşte çözüm! Uygun sabun formatında kuru şampuan. Doğaya zarar vermeden, kanalizasyon gideri olmadan, dış mekan duşlarında da kullanılmak üzere tamamen organiktir.

 • SABUN POŞETLERİ Hayatınızı değiştireceğini garanti ettiğim katı şampuanı keşfettikten sonra, bu gereksiz görünen çantaları da denemelisiniz: - Peeling ve masaj kullanmak için mükemmeldir - Sabun kalıplarını son santimetreye kadar kullanmak için mükemmel - Sabunu nereye koyacağınız konusunda daha fazla şüphe yok: sadece asın! Deneyin, memnun kalacağınızı garanti ediyoruz.

 • KÖMÜR KILLI BİYO DİŞ FIRÇALARI Baştan sona doğal, her seferinde attığımız tüm plastikleri tek kullanımlık diş fırçalarıyla değiştirmek için iyi bir çözüm. Dayanıklı, dayanıklı ve çok çabuk kurudukları için kötü koku bırakmazlar.

 • KÜÇÜKLER İÇİN BİYO DİŞ FIRÇALARI Biz kullanıyorsak neden çocuklarımızın kullanmasına izin vermiyoruz? Güvenlidirler ve her şeyden önce öğreticidirler!

 • DOĞAL MİNERALLİ DEODORANT Aynı anda kaç problem çözüldü: - artık hiçbir şey eriyip sırt çantasına damlamaz, - havaalanında sorun yok - Ne giydiğimizden %100 eminiz


Artık size her zaman ekipmanımızın bir parçası olan şeyleri, bazı faydalı bilgileri ve bazı hususları gösterdiğimize göre:

 • Fiyat:% s. Acı bir nokta, ekolojik ve doğal ürünlerin ortalama olarak biraz daha pahalı olduğunu biliyoruz ve çoğu zaman bu artış bir açıklama bulamıyor. Tavsiyemiz, karşı karşıya olduğunuz maliyetin geri ödenip ödenmeyeceğini değerlendirmeye çalışmaktır… daha az poşet satın alınır, ne kadar sabun artık israf edilmez… uzun vadeye bakın.

 • Gereksiz? Genellikle bazı aksesuarlar gereksiz olabilir, eğer düşünürseniz, devam edin, bu, hayatınızdaki hiçbir durumu çözemeyecekleri ve onlarsız yapabileceğiniz anlamına gelir, bu şekilde daha iyi!

 • İlginç bağlantılar. Uzun süredir kaliteli ürünler arayışımızda kaç güzel gerçekle karşılaştık. Sitelerine de göz atmanıza izin vermekten mutluluk duyuyoruz:

 • Naturenerds: bir fikir etrafında bir topluluk

 • La Saponaria : ürünlerin orijinalliği

 • Bambaw : dönüştürülmüş bambu

Saklıgöl Marmaris Kamp Alanında ve restoran, konaklama, plaj, yoga kampıyla lüks tatili doruklarında yaşayabilirsiniz.


6 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör