CESARET YOGASI


Genel olarak fiziksel güç üzerinde çalışmak ve özellikle bacaklar , özgüven ve cesaret gibi duyguları pekiştirir .


Öte yandan, kendimizi yere sımsıkı bağlamak, BURADA , aynı zamanda kendimizi ŞİMDİ'de , şimdiki anda , gelecek korkusunun bizi üzmesine izin vermeden kurmak anlamına gelir .


Yaşadığımız gibi belirsizlik zamanlarında, ayaklarımızın altında sağlam bir zemin olduğunu hissetmek ve bizi sürdürmek için köklerimizin gücüne güvenmek yardımcı olur.


Ayakta duruşlar bize diğer getirmek faydaları bunlar gibi:

 • Onlar edilir canlandırıcı sağladıkları, enerji .

 • Onlar yenilemek bedeni ve zihni.

 • Sindirimi uyarır ve kabızlıkla savaşırlar .

 • Böbreklerin işlevini düzenlerler .

 • Kan dolaşımını ve solunumu iyileştirirler .

 • Sadece ayak, bacak ve karın kaslarını değil , aynı zamanda diz, kalça, omurga, omuz ve boyun eklemlerini de güçlendirir ve esnek hale getirirler.

 • Çalışıyorlar dengeyi .

 • Konsantrasyonu geliştirirler .

BU SIRA NASIL UYGULANIR:

Bir bulundurmayı unutmayın Ujjayi nefes , yavaş ve hareket ile senkronize, pürüzsüz uygulama boyunca . Dikkatinizi her zaman nefeste tutmaya çalışın .

 1. Tadasana'da başlar . Nefes alın, kollarınızı başınızın üzerine kaldırın, parmaklarınızı kenetleyin ve avuçlarınızı tavana doğru çevirin. Pozu daha yoğun hale getirmek istiyorsanız topuklarınızı da kaldırabilirsiniz. 6 nefes kalın.

 2. Tadasana'ya geri dönün ve nefes verin, sağ dizinizi bükün ve sağ ayağınızı Bhajiratasana'da sol uyluğunuzun içine yerleştirin . Üç nefes kalın ve diğer bacağınızla aynı şeyi yapın.

 3. Tadasana'dan tekrar nefes vererek sağ bacağınızı sola doğru çaprazlayın ve dizleri bükün. Nefes alın, kolları öne uzatın, dirsekleri bükün ve ekshalasyon ile garudasana'da sol kolu sağın üzerinden geçirin . Üç nefes kalın.

 4. Nefes alın, kollarınızı açın, gövdenizi öne doğru eğin ve bacağınızı arkanızda kaldırın, kollarınızı çapraz olarak uzatın ve ardından bu savaşçı varyasyonu için onları başınızın önüne getirin . Üç nefes kalın.

 5. Teneffüs ettikten sonra, sağ ayağı soldan yaklaşık 90 santimetre yere koyun ve gövdeyi kaldırın. Gövdenizi 90º sağa çevirin ve kollarınızı trikonasana'da çapraz olarak uzatın . Kalçanızı sola doğru itin ve sağ eliniz yere değene kadar gövdenizi sağa doğru eğin. Bu hareketi üç kez tekrarlayın ve ardından üç nefes için yerde kalın.

 6. Ardından gövdeyi kaldırın, ayakları birbirinden biraz daha ayırın ve nefes verirken sağ dizinizi bükün ve utthita parsvakonasana'da gövdeyi sağa doğru indirin . Hareketi üç kez tekrarlayın ve ardından üç nefes için yerde kalın. İlham geri geliyor. Nefes verin ve matınızın önündeki allana'ya dönün.

 7. Bu sıranın tamamını (3, 4, 5 ve 6. adımlar) sol tarafla tekrarlayın.

 8. Bu sefer utthita parsvakonasana'dan çıktığınızda, ayak parmaklarınız biraz dışa dönük olsa bile ayaklarınızı birbirine paralel olarak yerleştirin. Nefes alırken , ellerin parmaklarını önde birleştirin ve kolları başın üzerine kaldırın ve nefes verin, ellerinizi serbest bırakın ve gövdeyi prasarita padottanasana'ya doğru bükün . Altı nefes kalın. Ardından gövdenizi kaldırın ve tadasana'ya geri dönün.

 9. Tadasana'dan nefes alırken kollarınızı başınızın üzerine kaldırın ve nefes verirken dizlerinizi utkatasana'da bükün . Altı nefes için bu pozisyonda kalın ve tadasana'ya dönün.

 10. Nefes alın ve kollarınızı başınızın üzerine kaldırın ve nefes verirken öne doğru eğin ve bacaklarınızı bükmeniz gerekiyorsa, ancak sırtınızı uzatın , uttanasana'da ellerinizi yere getirin .

 11. Nefes alın ve nefes verirken zıplayın veya dört destekli asa olan chaturanga dandasana'ya doğru yürüyün . Üç nefes için bu pozda kalın.

 12. Nefes alın ve nefes verirken, adho mukha svanasana için kalçalarınızı yukarı ve arkaya kaldırın . Altı nefes boyunca bu pozda kalın.

 13. Adho mukha'dan, bacaklarınızı kollarınızın arasına sarın ve dandasana'da yere oturun . Nefes alın, kollarınızı başınızın üzerine kaldırın ve nefes verirken pascimottanasana'da öne doğru eğilin . Bu hareketi 3 kez tekrarlayın ve ardından 6 nefes boyunca pozda kalın.

 14. Dandasana'dan bir karşı duruş olarak, ellerinizi vücudunuzun yaklaşık 30 cm arkasına getirin ve nefes aldığınızda, kalçalarınızı kaldırın ve başınızı geriye doğru (boyun probleminiz yoksa) geriye bırakın, purvottanasana'da . Nefes verin, kalçalarınızı yere geri getirin. Hareketi 3 kez tekrarlayın.

 15. Dandasana'dan tekrar bacaklarınızı birbirinden ayırın. Nefes verin, gövdeyi yanal olarak sağ tarafa doğru bükün ve üç nefes boyunca bu duruşta ( pasrva upavista konasana ) kalın . Diğer tarafta tekrarlayın. Dandasana'ya geri dön.

 16. Nefes alın, yere yatın. Nefes verirken bacaklarınızı dikey konuma getirin. Bu pozda 6 nefes kalın.

 17. Yaklaşık üç dakika savasana'da dinlenin .

Saklıgöl Marmaris'in yoga kampı, kamp alanı, restoran, plaj ve konaklama seçenekleriyle unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

5 PRANA